Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Parkoviště u nádraží na jihu Moravy jsou využívaná

Parkoviště u nádraží na jihu Moravy jsou využívaná

5.4.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Vlaky Českých drah zabezpečující regionální dopravu na jižní Moravě jsou hlavně ve špičkách pracovních dnů značně vytížené. Není divu, protože řada stálých zákazníků ČD používá železnici k rychlé cestě do zaměstnání a své automobily nechávají zaparkované na parkovištích typu P+R u železničních stanic.

Parkoviště u nádraží na jihu Moravy jsou využívaná

Odstavné plochy jsou díky tomu hojně využívané. Model P+R představuje jednu z možností, jak odlehčit přetíženým komunikacím na příjezdu do Brna. Kromě Čebína a Adamova je obsazenost na stáních P+R vyšší než osmdesát procent, v Blansku, Bílovicích nad Svitavou nebo Tišnově převyšuje dokonce hodnotu devadesáti procent. Proto vznikl například v Bílovicích plán na výstavbu parkovacího domu typu P+R a v Kuřimi a Židlochovicích chystají odstavná parkoviště. K tomu se hned dvě nové odstavné plochy mají postavit také v Křenovicích u horního nádraží, odkud jezdí v pravidelných intervalech přímé vlaky do Brna. 


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

Vlak Lemkin připomněl genociduVlak Lemkin připomněl genocidu

27.5.2023 - České dráhy společně s Centrem studií genocid Terezín a dceřinou společností ČD Cargo zahájily na konci dubna na pražském Masarykově nádraží projekt Vlak Lemkin. Ten byl vypraven u příležitosti 75. výročí přijetí Úmluvy o… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika