Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Pardubice čeká velká rekonstrukce

Pardubice čeká velká rekonstrukce

14.4.2020 – autor: MARTIN HARÁK

Rekonstrukce na jednom z největších českých železničních uzlů, pardubickém hlavním nádraží, začne už letos v srpnu. Modernizací projde jak komplex nádražních budov, včetně haly pro cestující, hotelové budovy a některých dosud nevyužívaných prostor, tak i samotné kolejiště.

Pardubice čeká velká rekonstrukce

Na nádraží stavbaři vybudují zcela nové, páté ostrovní nástupiště, ke kterému budou prodlouženy oba stávající podchody. Proměnou projdou i zbývající čtyři perony a odzvonit má i nepohodlnému přístupu k vlakům, a proto se počítá s pohyblivými eskalátory. Imobilní cestující mohou sice již dnes používat speciální výtah, ten se ale nově přesune do příjezdového podchodu, kde bude lépe dosažitelný. Letos stavbaři počítají s přípravnými pracemi, jako jsou například demolice či dočasné přeložky zabezpečovacích kabelů, příští rok bude rekonstrukce uzlu pokračovat stavbou nového mostu přes ulici 17. listopadu a začne se opravovat první a druhé nástupiště. V roce 2022 se opraví ještě třetí a čtvrtý peron a vybudováno bude nové nástupiště č. 5.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 5

Další články této rubriky

VUZ získal další kvalifikační pověření VUZ získal další kvalifikační pověření

28.11.2022 - VUZ Slovakia, 100% dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), získala další klíčové kvalifikační pověření. Jedná se o „Rozhodnutie o poverení právnickej osoby posudzovaním zhody subsystémov železničného… »

Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha

22.11.2022 - Pražské Centrální dispečerské pracoviště (CDP) Správy železnic zprovoznilo v budově na Balabence nový dispečerský sál pro obsluhu části 4. tranzitního železničního koridoru. Momentálně slouží k dálkovému ovládání provozu… »

U Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhyU Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhy

20.11.2022 - Na výročí republiky byla v podřipské Račiněvsi vysazena Alej sira Nicholase Wintona. Připomíná člověka, který ve vší skromnosti a neokázalosti dokázal v roce 1939 před zvůlí nacistického režimu zachránit z Československa 669… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika