Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Pantografy čeká poslední měsíc

Pantografy čeká poslední měsíc

9.7.2024

Velké rozloučení s elektrickými jednotkami řady 460 se sice uskutečnilo už letos v dubnu, poslední provozní nasazení své kariéry však zažívají teprve nyní v souvislosti s rekonstrukcí trati mezi Opavou a Krnovem.

Pantografy čeká poslední měsíc

Právě mezi těmito dvěma stanicemi operuje náhradní autobusová doprava, díky čemuž bylo mož-né na jedno ze zbývajících ramen motorových rychlíků z Olomouce do Ostravy v úseku Opava východ – Ostrava střed nasadit elektrická vozidla. A volba padla právě na řadu 460, která zde prostřednictvím tří jednotek 460.027+028, 059+060 a 069+070 (dvě v turnusu a jedna na záloze) zažívá po půlstoletí provozu svou skutečnou derniéru. Poslední šance se svézt by tedy měla trvat do 26. července letošního roku.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Pendolino otevírá dveře rychlosti 200 km/h na tuzemské sítiPendolino otevírá dveře rychlosti 200 km/h na tuzemské síti

11.7.2024 - Správa železnic začala v polovině června se zkouškami, jež by měly vést k pilotnímu schválení rychlosti 200 km/h na prvních úsecích české železniční sítě, pokud tedy pomineme zkušební okruh ve Velimi. »

Hokejový triumf připomíná zlatý Vectron Českých drah Hokejový triumf připomíná zlatý Vectron Českých drah

7.7.2024 - Speciální překvapení nachystaly České dráhy pro fanoušky železnice a hokeje. Na počest světových šampionů ČD polepily lokomotivu Vectron, která se oblékla do mistrovského zlatého nátěru s nápisem „Hoši, děkujem“. »

Vršovické nádraží hostilo Regionální den železniceVršovické nádraží hostilo Regionální den železnice

5.7.2024 - Nádraží a depo Českých drah v pražských Vršovicích se v sobotu 1. června stalo dějištěm Regionálního dne železnice. Návštěvníci, které neodradil ani hustý a trvalý déšť, si během této velkolepé akce mohli prohlédnout… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika