Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Omlazená Bardotka vezla skauty do Brd

Omlazená Bardotka vezla skauty do Brd

19.2.2018 – autor: JOSEF HOLEK foto: MARTIN ŠVANCAR

České dráhy mají ve vozidlovém parku nově opravenou lokomotivu 749.107. Omlazovací kúru si Bardotka dopřávala zhruba poslední tři měsíce v pražském depu kolejových vozidel, provozní jednotce Libeň. Jen na opravu pojezdu musela zajet do depa ve Vršovicích.

Omlazená Bardotka vezla skauty do Brd

Podle Jana Konopíka, přednosty provozní jednotky, technici provedli dílčí opravy ve strojovně a pustili se i do skříně, která se nyní pyšní novým červenobílým lakem. Na první jízdu v novém hávu se Bardotka vypravila v pátek 26. ledna z Prahy do Čerčan v soupravě se dvěma patrovými vozy řady Bdmteeo. Větší zájem však mezi železničními nadšenci vzbudila o den později na trase z metropole do Dobříše, když vezla skauty a jejich příznivce na výpravu Zimní přechod Brd. Tentokrát vezla jeden patrový vůz navíc. Lokomotiva 749.107 byla vyrobena v roce 1968.


Průměrné hodnocení (11 hlasů): 3.09

Další články této rubriky

Hala českobudějovického nádraží se otevře na přelomu rokuHala českobudějovického nádraží se otevře na přelomu roku

30.9.2022 - Příjezdová hala českobudějovického vlakového nádraží, která je kvůli rekonstrukci uzavřená, by mohla veřejnosti začít sloužit na přelomu letošního a příštího roku. Rekonstrukce celého nádraží, která začala před dvěma… »

Zájem o půjčovny ČD Bike rosteZájem o půjčovny ČD Bike roste

27.9.2022 - Zájem o vypůjčení kol v provozovnách ČD Bike stále roste. Od začátku letošního roku do konce července si bicykl vypůjčilo už tři a půl tisíce lidí, stoupá také zájem o elektrokola nebo koloběžky. Nabídka ČD Bike se nyní s… »

ČD Cargo objednává nové lokomotivy ČD Cargo objednává nové lokomotivy

21.9.2022 - Největší český železniční nákladní dopravce ČD Cargo a společnost Siemens Mobility Česká republika podepsaly v červenci smlouvu na nákup deseti interoperabilních vícesystémových elektrických lokomotiv Siemens Vectron MS (varianta… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika