Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Odborníci jednali na konferenci v Pardubicích

Odborníci jednali na konferenci v Pardubicích

20.5.2022

V prostorách pardubického hlavního nádraží se 13. dubna uskutečnil již VIII. ročník Železniční konference Pardubice. Hlavním tématem letošního ročníku byla role kritické dopravní infrastruktury, odolnost vůči hrozbám, role veřejné železniční dopravy v období inflace a turbulentních změn ve společnosti.

Odborníci jednali na konferenci v Pardubicích

Do Pardubic se sjeli nejen železniční experti, ale také političtí představitelé. Generální ředitel Michal Krapinec společně s náměstkem pro osobní dopravu prezentovali pozici národního dopravce ve světle nových bezpečnostních, humanitárních výzev a také roli veřejné železniční dopravy. Připomněli si tak, s jakou rychlostí dokázaly České dráhy zareagovat na pomoc válkou postižené Ukrajině, a jakou klíčovou roli zaujímá v tomto konfliktu železnice. Na konferenci představil ministr dopravy Martin Kupka dopravní strategii ČR a reakci vlády na aktuální bezpečnostní výzvy. Jiří Svoboda, generální ředitel SŽ, informoval účastníky konference o založení nové telematické společnosti SŽT (Správa železničních technologií) ve snaze zajistit si chod IT zakázek vlastními silami a nebýt tak závislý na externím trhu. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehoděČeské dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023 - České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad… »

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika