Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Odborníci jednali na GŘ o vývoji databáze výzkumných kapacit

Odborníci jednali na GŘ o vývoji databáze výzkumných kapacit

12.9.2017 – autor: REDAKCE

Na pozvání Romana Štěrby, ředitele odboru projektů a mezinárodních vztahů v pozici viceprezidenta Mezinárodního výboru pro železniční výzkum (IRRB) Mezinárodní železniční unie (UIC) se v Praze 11. září tohoto roku uskutečnilo jednání k vývoji celosvětové databáze výzkumných kapacit (WORC), kterou vyvíjí Výzkumný Ústav Železniční (VUZ) ve spolupráci s ČVUT.

Odborníci jednali na GŘ o vývoji databáze výzkumných kapacit

 

Za UIC se jednání zúčastnil ředitel odboru fundamentálních hodnot Jerzy Wisniewski s doprovodem. Za VUZ na jednání dorazil předseda představenstva a generální ředitel František Bureš. Za ČVUT byl přítomen šéf vývojového týmu Boris Šraut. Hosté z UIC kladně zhodnotili dosavadní přínos společností Skupiny ČD pro železniční výzkum v rámci UIC a dále prezentovali potenciál pro angažovanost národního dopravce v nadcházejícím období. Podrobnosti k železničnímu výzkumu UIC najdete na webu: http://railway-research.org/.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a BerlínemČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

10.4.2024 - České dráhy společně s německým dopravcem Deutsche Bahn rozšíří na letní sezonu provoz vlaků mezi Prahou a Berlínem. Pro cestu mezi oběma metropolemi cestujícím nabídnou od 10. června až do 15. září 2024 každý den dodatečný… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika