Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / OCÚ Západ přivítalo studenty na exkurzi

OCÚ Západ přivítalo studenty na exkurzi

25.10.2022

Oblastní centrum údržby (OCÚ) Západ uspořádalo v závěru září pro studenty zajímavou exkurzi do svého zázemí. Krátce před uskutečněním Národního dne železnice 2022 otevřelo brány svého podniku v Plzni, aby mladým zájemcům ukázalo jindy veřejnosti zcela nepřístupné prostory.

OCÚ Západ přivítalo studenty na exkurzi

Ti díky tomu mohli nahlédnout pod pokličku příprav této náročné akce pro tisíce návštěvníků. Nechyběla prohlídka historických i moderních lokomotiv, ukázka provozu Oblastního centra údržby Českých drah, prohlídka opravárenské haly, prezentace hasičské techniky HZS Správy železnic a studenti vyslechli rovněž přednášky o prevenci bezpečnosti na železnici. Poté následovala otevřená diskuze s náborovými pracovníky společností. České dráhy, jejich dceřiné firmy ČD Cargo a Správy železnic. 


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 1

Další články této rubriky

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehoděČeské dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023 - České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad… »

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika