Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Nová zastávka urychlí cestu ke znojemské nemocnici

Nová zastávka urychlí cestu ke znojemské nemocnici

10.11.2015 – autor: MARTIN HARÁK

Poklidný život jihomoravského Znoj¬ma oživila neobvyklá atrakce. Obyvatelé se totiž ve středu 14. října dočkali otevření zbrusu nové zastávky poblíž tamní nemocnice. Ta by měla ulehčit a hlavně urychlit lidem cestu do tohoto velkého a významného zdravotnického zařízení, železniční spoje mohou navíc využít obyvatelé přilehlé čtvrti. Vybudování zastávky přišlo zhruba na tři milio¬ny korun. Hlavním investorem stavby se stala státní organizace SŽDC, město přispělo půlmilionovou částkou.

Nová zastávka urychlí cestu ke znojemské nemocnici

Nechybí informační systém

V pátek 16. října, tedy dva dny po slavnostním zahájení provozu, si osobně vyzkoušel novou zastávku Znojmo nemocnice i starosta města Vlastimil Gabrhel, který ocenil zejména moderní design zastávky a také vybavení informačním systémem jak vizuálním, tak i akustickým. Při jízdě motorovou jednotkou Regionova pochválil zvýšení kvality železniční dopravy, která přiveze cestující na dohled znojemské nemocnice.

Velký přínosem je především urychlení cesty k lékaři. „Novou zastávku budou moci využívat také skoro tří tisícovky lidí bydlící v okolí železniční trati. Možná bude mít někdo výhrady k asi půlkilometrové docházkové vzdálenosti do nemocnice, ale jde jednoznačně o nejrychlejší spojení do tamního spádového zdravotnického zařízení,“ potvrdili manažer brněnského regionálního pracoviště ZAP ČD Pavel Karšulín a obchodní ředitel ROC Brno Jiří Sysel.

Jízda k lékaři se výrazně zkrátí

Běžně se do znojemské nemocnice od železničního a autobusového nádraží jezdí vozy městské dopravy. Ty se musejí složitě proplétat celým městem, aby zhruba po dvaceti minutách dorazily k nemocnici. Na nové spojení vlakem, byť s menší pěší docházkou, si určitě časem zvykne nejen řada znojemských, ale hlavně „přespolních“ obyvatel, kteří mohou navíc využít výhodných jízdenek integ­ro­vaného dopravního systému Jihomoravského kraje. Cestujícím přijíždějícím ze směru od Moravských Budějovic se zkrátí cestovní doba do nemocnice minimálně o půl hodiny. Mohou totiž vystoupit ještě před cílovou stanicí a než osobní vlak dojede do Znojma, budou již před branami znojemské nemocnice.

Pasažéři přijíždějící z Břeclavi či Šatova již nemusí vyhledávat na autobusovém terminálu MHD autobusy směr Znojmo-Nová nemocnice a pouze přestoupí z vlaku na vlak. Kromě jízdného (jízdenka v MHD stojí 12 Kč, jízdenka ve vlaku 11 Kč a s IN kartou pouze 8 Kč) ušetří i čas, protože ze stanice Znojmo na zastávku u nemocnice je jízdní doba tři minuty. Pro zajímavost – autobusem trvá cesta šestkrát déle.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

 Salonek hostil setkání dopravců zemí V4 a ÖBB Salonek hostil setkání dopravců zemí V4 a ÖBB

7.10.2021 - Výměna zkušeností s implementací systému údržby ECM podle IV. železničního balíčku, instalací ETCS a se schvalováním modernizovaných vozidel byla hlavním tématem setkání vedení Českých drah se svými protějšky z rakouských… »

Lidem slouží nová stanice i podchodLidem slouží nová stanice i podchod

6.10.2021 - Cestující mohou od 24. září využívat novou stanici Praha-Zahradní Město. Ta je součástí vybudovaného přestupního terminálu. Stanice se stejně jako zastávka Praha-Eden nachází na traťové přeložce, kterou Správa železnic… »

V Lysé nad Labem funguje druhá věž pro kolaV Lysé nad Labem funguje druhá věž pro kola

24.9.2021 - V Lysé nad Labem na Nymbursku začala počátkem srpna fungovat druhá parkovací věž pro kola. Vyrostla v městské části Litol, tedy na opačné straně nádraží než první biketower. Její stavba přišla na 19 milionů korun. V Česku jde… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika