Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Nová zastávka urychlí cestu ke znojemské nemocnici

Nová zastávka urychlí cestu ke znojemské nemocnici

10.11.2015 – autor: MARTIN HARÁK

Poklidný život jihomoravského Znoj¬ma oživila neobvyklá atrakce. Obyvatelé se totiž ve středu 14. října dočkali otevření zbrusu nové zastávky poblíž tamní nemocnice. Ta by měla ulehčit a hlavně urychlit lidem cestu do tohoto velkého a významného zdravotnického zařízení, železniční spoje mohou navíc využít obyvatelé přilehlé čtvrti. Vybudování zastávky přišlo zhruba na tři milio¬ny korun. Hlavním investorem stavby se stala státní organizace SŽDC, město přispělo půlmilionovou částkou.

Nová zastávka urychlí cestu ke znojemské nemocnici

Nechybí informační systém

V pátek 16. října, tedy dva dny po slavnostním zahájení provozu, si osobně vyzkoušel novou zastávku Znojmo nemocnice i starosta města Vlastimil Gabrhel, který ocenil zejména moderní design zastávky a také vybavení informačním systémem jak vizuálním, tak i akustickým. Při jízdě motorovou jednotkou Regionova pochválil zvýšení kvality železniční dopravy, která přiveze cestující na dohled znojemské nemocnice.

Velký přínosem je především urychlení cesty k lékaři. „Novou zastávku budou moci využívat také skoro tří tisícovky lidí bydlící v okolí železniční trati. Možná bude mít někdo výhrady k asi půlkilometrové docházkové vzdálenosti do nemocnice, ale jde jednoznačně o nejrychlejší spojení do tamního spádového zdravotnického zařízení,“ potvrdili manažer brněnského regionálního pracoviště ZAP ČD Pavel Karšulín a obchodní ředitel ROC Brno Jiří Sysel.

Jízda k lékaři se výrazně zkrátí

Běžně se do znojemské nemocnice od železničního a autobusového nádraží jezdí vozy městské dopravy. Ty se musejí složitě proplétat celým městem, aby zhruba po dvaceti minutách dorazily k nemocnici. Na nové spojení vlakem, byť s menší pěší docházkou, si určitě časem zvykne nejen řada znojemských, ale hlavně „přespolních“ obyvatel, kteří mohou navíc využít výhodných jízdenek integ­ro­vaného dopravního systému Jihomoravského kraje. Cestujícím přijíždějícím ze směru od Moravských Budějovic se zkrátí cestovní doba do nemocnice minimálně o půl hodiny. Mohou totiž vystoupit ještě před cílovou stanicí a než osobní vlak dojede do Znojma, budou již před branami znojemské nemocnice.

Pasažéři přijíždějící z Břeclavi či Šatova již nemusí vyhledávat na autobusovém terminálu MHD autobusy směr Znojmo-Nová nemocnice a pouze přestoupí z vlaku na vlak. Kromě jízdného (jízdenka v MHD stojí 12 Kč, jízdenka ve vlaku 11 Kč a s IN kartou pouze 8 Kč) ušetří i čas, protože ze stanice Znojmo na zastávku u nemocnice je jízdní doba tři minuty. Pro zajímavost – autobusem trvá cesta šestkrát déle.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

Ministerstvo dopravy rozdělí peníze na opravy historických vozidelMinisterstvo dopravy rozdělí peníze na opravy historických vozidel

19.3.2023 - Ministerstvo dopravy vyhlásilo výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021 až 2023. Podpora přispívá k zachování technického a kulturního dědictví České republiky a rezort ji vyhlašuje… »

Verdikt o mostu pod Vyšehradem padne do konce rokuVerdikt o mostu pod Vyšehradem padne do konce roku

17.3.2023 - Rozhodnutí o budoucnosti železničního mostu přes Vltavu mezi pražským Podskalím a Smíchovem by podle ministra dopravy Martina Kupky mělo padnout do konce roku. Most je dlouhodobě ve špatném stavu. »

Zaměstnance ČD v Hradci Králové čeká stěhováníZaměstnance ČD v Hradci Králové čeká stěhování

15.3.2023 - Administrativní zaměstnanci Českých drah v Hradci Králové se v brzké době přemístí do nových prostor. Stěhovat se budou ze svého stávajícího sídla ve výpravní budově nádraží do v současnosti nevyužívaného objektu v majetku… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika