Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Nostalgie s Rosničkou na Českolipsku přilákala stovky lidí

Nostalgie s Rosničkou na Českolipsku přilákala stovky lidí

19.5.2022

Známý českolipský spolek železniční nostalgie, který pečuje o Šlechtičnu 475.179, rekonstruuje Albatrosa 498.112 a v péči má i další historická vozidla, uspořádal 30. dubna zvláštní parní jízdy s Rosničkou 464.202, která je na sever Čech zapůjčena z Olomouce kvůli opravě tamního depozitáře.

Nostalgie s Rosničkou na Českolipsku přilákala stovky lidí

Rosnička ale nebyla jedinou historickou lokomotivou v České Lípě, protože den plný páry začal příjezdem zvláštního vlaku z německého Cottbusu v čele se strojem 50 3648 DR. Desetivozová souprava byla v Lípě rozdělena na polovinu a s jednou částí vyrazila Rosnička do několika destinací na Českolipsku. Nejprve svezla párychtivé fanoušky do Mimoně a zpět, aby pokračovala z Lípy do Nového Boru. Na zpáteční cestě vedla trasa až do Blíževedel. Navíc bylo celý den zpřístupněné místní depo, kde si mohli návštěvníci kromě výše zmíněných strojů prohlédnout třeba Štokra 556.0506, Brejlovce T478.3001, Hurvínka M131.1130 a další. V provozu bylo i modelové kolejiště.

Akce pod hlavičkou ČD Nostalgie přilákala stovky lidí a opět se ukázalo, že parní nostalgii se vyrovná máloco.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

Vlak Lemkin připomněl genociduVlak Lemkin připomněl genocidu

27.5.2023 - České dráhy společně s Centrem studií genocid Terezín a dceřinou společností ČD Cargo zahájily na konci dubna na pražském Masarykově nádraží projekt Vlak Lemkin. Ten byl vypraven u příležitosti 75. výročí přijetí Úmluvy o… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika