Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Nostalgie s Rosničkou na Českolipsku přilákala stovky lidí

Nostalgie s Rosničkou na Českolipsku přilákala stovky lidí

19.5.2022

Známý českolipský spolek železniční nostalgie, který pečuje o Šlechtičnu 475.179, rekonstruuje Albatrosa 498.112 a v péči má i další historická vozidla, uspořádal 30. dubna zvláštní parní jízdy s Rosničkou 464.202, která je na sever Čech zapůjčena z Olomouce kvůli opravě tamního depozitáře.

Nostalgie s Rosničkou na Českolipsku přilákala stovky lidí

Rosnička ale nebyla jedinou historickou lokomotivou v České Lípě, protože den plný páry začal příjezdem zvláštního vlaku z německého Cottbusu v čele se strojem 50 3648 DR. Desetivozová souprava byla v Lípě rozdělena na polovinu a s jednou částí vyrazila Rosnička do několika destinací na Českolipsku. Nejprve svezla párychtivé fanoušky do Mimoně a zpět, aby pokračovala z Lípy do Nového Boru. Na zpáteční cestě vedla trasa až do Blíževedel. Navíc bylo celý den zpřístupněné místní depo, kde si mohli návštěvníci kromě výše zmíněných strojů prohlédnout třeba Štokra 556.0506, Brejlovce T478.3001, Hurvínka M131.1130 a další. V provozu bylo i modelové kolejiště.

Akce pod hlavičkou ČD Nostalgie přilákala stovky lidí a opět se ukázalo, že parní nostalgii se vyrovná máloco.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Chystá se rekonstrukce trati na HavlíčkobrodskuChystá se rekonstrukce trati na Havlíčkobrodsku

19.4.2024 - Rekonstrukce osmikilometrového úseku železnice mezi Přibyslaví a Pohledem na Havlíčkobrodsku přijde bezmála na 2,8 miliardy korun. Zhotovitelem, jehož vybrala SŽ, je společnost Chládek & Tintěra. Rekonstrukce umožní zvýšit rychlost… »

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika