Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / NDŽ: Z Prahy přijede Pendolino, z Plzně railjet

NDŽ: Z Prahy přijede Pendolino, z Plzně railjet

3.5.2018 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy ladí program a organizaci Národního dne železnice, který se letos uskuteční v Českých Budějovicích.

NDŽ: Z Prahy přijede Pendolino, z Plzně railjet

V místním SOKV ČD Cargo se v polovině dubna uskutečnil další kontrolní den. Zástupci národního dopravce s policisty, městskými strážníky a úředníky samosprávy například probrali možnosti parkování, lokace Světů historie, změny a zábavy anebo umístění tribun. Naopak naplánované už jsou trasy protokolárních vlaků. Ty a další speciálně vypravené vlaky se promítnou do letní změny jízdních řádů, která vejde v platnost 10. června 2018. Prozradíme, že na jih Čech vyrazí z Prahy protokolární Pendolino, z Plzně přijede railjet. Na spoje budou v prodeji jízdenky a rezervační doklady. Další kontrolní den se uskuteční na konci června, samotný den železnice pak 22. září 2018.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehoděČeské dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023 - České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad… »

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika