Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / NDŽ: Z Prahy přijede Pendolino, z Plzně railjet

NDŽ: Z Prahy přijede Pendolino, z Plzně railjet

3.5.2018 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy ladí program a organizaci Národního dne železnice, který se letos uskuteční v Českých Budějovicích.

NDŽ: Z Prahy přijede Pendolino, z Plzně railjet

V místním SOKV ČD Cargo se v polovině dubna uskutečnil další kontrolní den. Zástupci národního dopravce s policisty, městskými strážníky a úředníky samosprávy například probrali možnosti parkování, lokace Světů historie, změny a zábavy anebo umístění tribun. Naopak naplánované už jsou trasy protokolárních vlaků. Ty a další speciálně vypravené vlaky se promítnou do letní změny jízdních řádů, která vejde v platnost 10. června 2018. Prozradíme, že na jih Čech vyrazí z Prahy protokolární Pendolino, z Plzně přijede railjet. Na spoje budou v prodeji jízdenky a rezervační doklady. Další kontrolní den se uskuteční na konci června, samotný den železnice pak 22. září 2018.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a BerlínemČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

10.4.2024 - České dráhy společně s německým dopravcem Deutsche Bahn rozšíří na letní sezonu provoz vlaků mezi Prahou a Berlínem. Pro cestu mezi oběma metropolemi cestujícím nabídnou od 10. června až do 15. září 2024 každý den dodatečný… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika