Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Nástupiště a podchod v Karviné září novotou

Nástupiště a podchod v Karviné září novotou

14.5.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Hlavní nádraží v Karviné v Moravskoslezském kraji se v rámci optimalizace trati Český Těšín – Dětmarovice dočkalo zasloužené modernizace. Začátkem dubna skončily všechny důležité stavební práce, které probíhaly od loňského jara.

Nástupiště a podchod v Karviné září novotou

Stavbaři úplně zbourali a nově postavili druhé a třetí ostrovní nástupiště, ke kterým se přidal letos ještě první peron. Nástupiště díky tomu nyní mají nová zastřešení, ale i výtahy, nové obložení dostal i zrekonstruovaný a rozšířený podchod. Cestujícím, používajícím jak mezinárodní expresy ze Slovenska, ale i regionální spoje moravskoslezského integrovaného dopravního systému, již také slouží zcela nový informační systém. Kromě toho se připravuje celková rekonstrukce nádražní budovy, kde správce infrastruktury plánuje opravu střechy, stavební úpravy odbavovací haly a další práce. 


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4.8

Další články této rubriky

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehoděČeské dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023 - České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad… »

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika