Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Nástupiště a podchod v Karviné září novotou

Nástupiště a podchod v Karviné září novotou

14.5.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Hlavní nádraží v Karviné v Moravskoslezském kraji se v rámci optimalizace trati Český Těšín – Dětmarovice dočkalo zasloužené modernizace. Začátkem dubna skončily všechny důležité stavební práce, které probíhaly od loňského jara.

Nástupiště a podchod v Karviné září novotou

Stavbaři úplně zbourali a nově postavili druhé a třetí ostrovní nástupiště, ke kterým se přidal letos ještě první peron. Nástupiště díky tomu nyní mají nová zastřešení, ale i výtahy, nové obložení dostal i zrekonstruovaný a rozšířený podchod. Cestujícím, používajícím jak mezinárodní expresy ze Slovenska, ale i regionální spoje moravskoslezského integrovaného dopravního systému, již také slouží zcela nový informační systém. Kromě toho se připravuje celková rekonstrukce nádražní budovy, kde správce infrastruktury plánuje opravu střechy, stavební úpravy odbavovací haly a další práce. 


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4.8

Další články této rubriky

Cestování do Německa během léta s povinnými místenkamiCestování do Německa během léta s povinnými místenkami

19.5.2024 - Mezistátní vlaky EC mezi ČR a Německem na lince z Prahy přes Drážďany a Berlín do Hamburku a dalších severoněmeckých měst bude od 1. června do 1. září 2024 možné použít jen s povinnou místenkou. Dočasnou změnu zavádí… »

Začala další sezona v ČD Muzeu LužnáZačala další sezona v ČD Muzeu Lužná

16.5.2024 - Poslední dubnový víkend odstartovala nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka. Návštěvníci se mohli projet na nově prodloužené úzkorozchodné drážce v areálu muzea, připraveny byly rovněž jízdy historického vlaku s parní… »

ČD Cargo nasadilo svůj první duální VectronČD Cargo nasadilo svůj první duální Vectron

15.5.2024 - Park hnacích vozidel naší dceřiné společnosti ČD Cargo posílila na začátku dubna lokomotiva s číslem 248.082. Jedná se o Vectron Dual Mode od výrobce vozidel Siemens, tedy o lokomotivu stejného typu, jakou ČD Cargo testovalo ve… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika