Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Fotbalová reprezentace jela Pendolinem do Olomouce

Fotbalová reprezentace jela Pendolinem do Olomouce

22.11.2012 – autor: MARTIN HARÁK

Česká fotbalová reprezentace vyrazila v úterý 13. listopadu přesně dvanáct minut po deváté ranní nejrychlejším českým vlakem Pendolino z Prahy do Olomouce. Tam se o den později konal přátelský zápas se slovenským týmem, který dopadl vítězstvím ČR při skóre 3:0. České dráhy jako oficiální dopravce našeho mužstva k tomu srdečně gratulují a přejí další úspěchy.

Národní reprezentace jela Pendolinem do Olomouce

Po úspěšném projektu Vlakem na Euro pokračují České dráhy ve spolupráci s Fotbalovou asociací ČR. Díky novému projektu Vlakem na fotbal nabízejí fanouškům výhodné jízdenky Vlak+ na jednotlivé kvalifikační zápasy českých fotbalistů. Na utkání, která se konala v říjnu v Plzni a Praze, tak cestovali zájemci vlaky Českých drah za polovinu zpátečního jízdného. A podobně tomu bylo u příležitosti přátelského utkání Česko – Slovensko v Olomouci. 

Osm šťastných výherců

Během jízdy vlaku SC 505 Pendolino bylo v úterý 13. listopadu náhodně vybráno osm cestujících, kterým předali obránce týmu Theo Gebre Selassie a manažer Vladimír Šmicer volné vstupenky na zápas se Slovenskem. Jednou z cestujících byla i Věra Lízalková z Prahy, která nás ubezpečila, že vstupenka v jejím případě určitě nepřijde vniveč. Podobně hovořili i další dvě překvapené mladé ženy a pět mužů. Někteří cestující nemohli uvěřit, že na jedné palubě jedou se slavnými fotbalovými hráči, které znají jen z televize či stadionu. Všechny to ale velmi potěšilo. „Vlakem jezdím pokaždé, když mám cestu do Ostravy, a musím říci, že jízda po železnici mně plně vyhovuje. Mohu v klidu pracovat a neprožívám stresy jako na silnici. Mile mě překvapilo, že naši fotbalisté jsou natolik rozumní, že cestují vlakem namísto auty nebo autobusem. Je to příjemný šok,“ svěřila se nám Věra Lízalková. 

Na Pendolinu oceňují rychlost a luxus

Patrně nejfotografovanější, ale současně i nejkomunikativnější hráč mužstva, sympatický Theo Gebre Selassie, ve vlaku potvrdil, že si bude muset dávat velký pozor na slovenský tým, který má podle jeho slov velmi kvalitní kádr hráčů. „Proti slovenské reprezentaci jsem ještě nehrál a myslím si, že zápas nebude nic jednoduchého. Speciální pozor si budu muset dát na dva hráče – Kucku a Hamšíka, ale doufám, že nezklamu,“ řekl s podmanivým úsměvem Theo Gebre Selassie. A na otázku, jaký má vztah k železnici, odpověděl rychle a bez přemýšlení: „Výborný!“ Dodal, že odmala jezdil vlakem z Velkého Meziříčí, kde se narodil, za dědečkem do Českého Krumlova. A navíc považuje vlak za pohodlnější než třeba letadlo.

A proč jeli naši fotbalisté do Olomouce vlakem? Odpověď je jednoduchá. Podle trenéra Michala Bílka naše reprezentace železniční dopravu používá ráda. „Nejedeme vlakem poprvé a navíc je Pendolino náš nejrychlejší a nejluxusnější spoj. Kdykoli se naskytne nějaká příležitost, vlak rádi využijeme. Naposledy jsme tak jeli například na mistrovství Evropy do Wrocławi a máme z toho jen dobré pocity. Vlak není pro náš tým ničím novým a jsme na něj zvyklí,“ řekl Bílek. 

Očekávání před zápasem

Jak kouč České republiky hodnotil v předstihu zápas Česko – Slovensko? „Jde o poslední letošní zápas. Tento rok byl pro nás poměrně úspěšný, dostali jsme se například do čtvrtfinále na mistrovství Evropy. Kvalifikace na mistrovství světa není úplně podle našich představ, chybí nám k tomu dva body a poslední zápas jsme remizovali s Bulharskem. Kdybychom tento zápas vyhráli, byli bychom s tímto rokem maximálně spokojeni. Chtěli bychom se letos rozloučit dobrým fotbalem, ale v Olomouci to bude dost těžké klání, protože máme devět hráčů zraněných. Příležitost ale dostali další,“ řekl Michal Bílek den před vyhraným zápasem. Kdo zápas sledoval, musí uznat, že Michal Bílek jako trenér nejen nezklamal, ale jeho tým předvedl i fantastickou hru.

Jedním z hráčů, kteří hráli poprvé za národní tým, byl Michal Ordoš, který právě v Olomouci začínal kariéru. „Své nominace do reprezentace si nesmírně vážím. Je to pro mě velká pocta a na druhou stranu velká odpovědnost. Očekávám značnou podporu místních fanoušků a doslechl jsem se, že je zápas navíc vyprodaný. To mě moc těší a posiluje,“ řekl útočník Ordoš. K železniční dopravě dodal, že vzhledem k tomu, že bydlí v Olomouci, vlak využívá velmi často. „Nechce se mi jezdit autem po déjedničce, a tak používám spoje Pendolino, které bezkonkurenčně dojedou do Prahy nejrychleji,“ dodal Ordoš.  


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 1

Fotogalerie

Další články této rubriky

VUZ získal další kvalifikační pověření VUZ získal další kvalifikační pověření

28.11.2022 - VUZ Slovakia, 100% dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), získala další klíčové kvalifikační pověření. Jedná se o „Rozhodnutie o poverení právnickej osoby posudzovaním zhody subsystémov železničného… »

Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha

22.11.2022 - Pražské Centrální dispečerské pracoviště (CDP) Správy železnic zprovoznilo v budově na Balabence nový dispečerský sál pro obsluhu části 4. tranzitního železničního koridoru. Momentálně slouží k dálkovému ovládání provozu… »

U Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhyU Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhy

20.11.2022 - Na výročí republiky byla v podřipské Račiněvsi vysazena Alej sira Nicholase Wintona. Připomíná člověka, který ve vší skromnosti a neokázalosti dokázal v roce 1939 před zvůlí nacistického režimu zachránit z Československa 669… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika