Železničář / Zpravodajství / Nádraží v Plzni i přilehlou trať čeká obnova
Nádraží v Plzni i přilehlou trať čeká obnova
15.12.2020 – autor: JOSEF HOLEK
Rekonstrukce památkově chráněné výpravní budovy plzeňského hlavního nádraží a trati mezi městskými částmi Lobzy a Koterov. To jsou dva projekty, které má v plánu Správa železnic v západočeské metropoli. Na zhotovitele už správa vypsala výběrové řízení. Zahájení prací je plánováno na březen 2021, trvat by měly dva a půl roku.
Rekonstrukce bude zahrnovat opravu střešního a obvodového pláště, rozvody, horní halu, veřejná WC, hlavní hala bude mít nové osvětlení aj. Předpokládané celkové náklady dosahují 721 milionů korun. V případě zhruba čtyřkilometrové spojnice Lobzy a Koterova obnovou projde nejen úsek, ale také stanice Plzeň-Koterov, která se však po rekonstrukci pro cestující uzavře. Nově jim bude sloužit zastávka Plzeň-Slovany s lepším přestupem na MHD. Dokončení prací je plánováno v lednu 2024.
Další články této rubriky
Nádraží v Klatovech projde kompletní rekonstrukcí
5.2.2025 - Správa železnic počátkem prosince zahájila celkovou rekonstrukci nádražní budovy v Klatovech. Obnovou projde jak odbavovací hala, tak i obě křídla památkově chráněného objektu. Stavba přinese účelnější využití interiéru… »
Začala modernizace železničního uzlu Česká Třebová
1.2.2025 - Na přelomu roku začala modernizace železničního uzlu Česká Třebová. Správa železnic tak zahájila jednu z nejvýznamnějších staveb za 17,132 miliardy korun. Staví se za provozu. Soutěž vyhrály společnosti Eurovia CZ; Strabag Rail;… »
Dopravce splnil podmínky dle normy ISO 50001
31.1.2025 - Na základě Českým drahám udělených certifikací dle normy ISO 50001 se od 25. až 29. listopadu 2024 uskutečnil recertifikační audit zaměřený na plnění požadavků implementace normy v oblasti hospodaření s energií smluvně… »