Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Nadace pořádá sbírku na opravu vozu Calm

Nadace pořádá sbírku na opravu vozu Calm

21.3.2016 – autor: MARTIN NAVRÁTIL

Sbírku na opravu prvorepublikového přípojného vozu řady Calm 4-7028 vyhlásila začátkem března v prostorech Muzea hlavního města Prahy na výstavě Nádraží Těšnov – provoz obnoven Nadace Okřídlené kolo (NOK). Ta už pomohla v minulosti oživit parní lokomotivu Rosničku 464.202 nebo 314.303 zvanou Kocúr. Přispět lze zasláním SMS s textem DMS CALM na číslo 87 777.

Nadace pořádá sbírku na opravu vozu Calm

Detaily sbírky přiblížili ředitelka hostitelského Muzea hlavního města Prahy Zuzana Strnadová, předseda správní rady NOK Antonín Blažek, František Bureš, člen představenstva ČD a Martin Vavrečka předseda dozorčí rady NOK. Antonín Blažek vysvětlil, že Calm by se po opravě měl nejčastěji používat ve spojení se Stříbrným šípem majitele VUZ, jehož oprava v DPOV PSO Nymburk právě končí, čímž vzroste kapacita unikátního vlaku na zhruba 120 míst. Vůz symbolizuje prvorepublikové československé úspěchy na poli zavádění motorizace na železnice, v níž byla ČSR na špici Evropy. Stane se vítaným přírůstkem do „stáda“ tažených vozidel.  

Vavrečka doplnil, že vítána je i podpora partnerů z oblasti železničního průmyslu a že na konto nadace poputují i další výnosy Nadace a z části výnosu z pojízdných reklamních vozů ČD Cargo, které jsou společným nápadem VUZ a DPOV.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4.8

Další články této rubriky

 Salonek hostil setkání dopravců zemí V4 a ÖBB Salonek hostil setkání dopravců zemí V4 a ÖBB

7.10.2021 - Výměna zkušeností s implementací systému údržby ECM podle IV. železničního balíčku, instalací ETCS a se schvalováním modernizovaných vozidel byla hlavním tématem setkání vedení Českých drah se svými protějšky z rakouských… »

Lidem slouží nová stanice i podchodLidem slouží nová stanice i podchod

6.10.2021 - Cestující mohou od 24. září využívat novou stanici Praha-Zahradní Město. Ta je součástí vybudovaného přestupního terminálu. Stanice se stejně jako zastávka Praha-Eden nachází na traťové přeložce, kterou Správa železnic… »

V Lysé nad Labem funguje druhá věž pro kolaV Lysé nad Labem funguje druhá věž pro kola

24.9.2021 - V Lysé nad Labem na Nymbursku začala počátkem srpna fungovat druhá parkovací věž pro kola. Vyrostla v městské části Litol, tedy na opačné straně nádraží než první biketower. Její stavba přišla na 19 milionů korun. V Česku jde… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika