Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Na tratích v PID lze jezdit na papírové jízdenky

Na tratích v PID lze jezdit na papírové jízdenky

17.2.2016 – autor: REDAKCE

Všechny papírové jízdenky, které cestující používají v Pražské integrované dopravě (PID), jim od začátku února poslouží i na železničních tratích PID. Výjimkou je dvoupásmová jízdenka na 15 minut za 12, respektive 6 Kč.

Na tratích v PID lze jezdit na papírové jízdenky

Novinka pomůže těm, kteří již mají jízdenku PID označenou například z pražské MHD nebo z návazného příměstského autobusu a na mnoha příměstských tratích jim dosud tato jízdenka ve vlacích neplatila.

Dohodu o uznávání všech druhů papírových jízdenek PID pro jednotlivou jízdu uvítali také zástupci Českých drah. „Díky úplné integraci na dalších, především okrajových tratích se výrazně zlepší a zjednoduší cestování lidí nejen do centra Prahy, ale také v okolí hlavního města a po radiálních trasách. Očekáváme pak vyšší zájem o využití veřejné dopravy v pražské příměstské dopravě a větší vytížení železničních spojů, které jsou v mnoha směrech nejrychlejší dopravou do zaměstnání nebo do školy,“ uvedl Alois Kašpar, ředitel Regionálního obchodního centra ČD pro Prahu a Středočeský kraj.

Od 1. 2. 2016 je zařazena do systému PID také železniční zastávka Velký Borek (tarifní pásmo 4). Zároveň tak vznikla další linka systému Esko: S33 (Mělník – Velký Borek – Mšeno).


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

Hala českobudějovického nádraží se otevře na přelomu rokuHala českobudějovického nádraží se otevře na přelomu roku

30.9.2022 - Příjezdová hala českobudějovického vlakového nádraží, která je kvůli rekonstrukci uzavřená, by mohla veřejnosti začít sloužit na přelomu letošního a příštího roku. Rekonstrukce celého nádraží, která začala před dvěma… »

Zájem o půjčovny ČD Bike rosteZájem o půjčovny ČD Bike roste

27.9.2022 - Zájem o vypůjčení kol v provozovnách ČD Bike stále roste. Od začátku letošního roku do konce července si bicykl vypůjčilo už tři a půl tisíce lidí, stoupá také zájem o elektrokola nebo koloběžky. Nabídka ČD Bike se nyní s… »

ČD Cargo objednává nové lokomotivy ČD Cargo objednává nové lokomotivy

21.9.2022 - Největší český železniční nákladní dopravce ČD Cargo a společnost Siemens Mobility Česká republika podepsaly v červenci smlouvu na nákup deseti interoperabilních vícesystémových elektrických lokomotiv Siemens Vectron MS (varianta… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika