Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Na tratích v PID lze jezdit na papírové jízdenky

Na tratích v PID lze jezdit na papírové jízdenky

17.2.2016 – autor: REDAKCE

Všechny papírové jízdenky, které cestující používají v Pražské integrované dopravě (PID), jim od začátku února poslouží i na železničních tratích PID. Výjimkou je dvoupásmová jízdenka na 15 minut za 12, respektive 6 Kč.

Na tratích v PID lze jezdit na papírové jízdenky

Novinka pomůže těm, kteří již mají jízdenku PID označenou například z pražské MHD nebo z návazného příměstského autobusu a na mnoha příměstských tratích jim dosud tato jízdenka ve vlacích neplatila.

Dohodu o uznávání všech druhů papírových jízdenek PID pro jednotlivou jízdu uvítali také zástupci Českých drah. „Díky úplné integraci na dalších, především okrajových tratích se výrazně zlepší a zjednoduší cestování lidí nejen do centra Prahy, ale také v okolí hlavního města a po radiálních trasách. Očekáváme pak vyšší zájem o využití veřejné dopravy v pražské příměstské dopravě a větší vytížení železničních spojů, které jsou v mnoha směrech nejrychlejší dopravou do zaměstnání nebo do školy,“ uvedl Alois Kašpar, ředitel Regionálního obchodního centra ČD pro Prahu a Středočeský kraj.

Od 1. 2. 2016 je zařazena do systému PID také železniční zastávka Velký Borek (tarifní pásmo 4). Zároveň tak vznikla další linka systému Esko: S33 (Mělník – Velký Borek – Mšeno).


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

Na fotbalové EURO 2024 pohodlně vlakemNa fotbalové EURO 2024 pohodlně vlakem

26.5.2024 - Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se nezadržitelně blíží a mnozí fanoušci začínají plánovat, jak se dopraví na zápasy konané v celkem deseti německých městech. Pohodlnou a zároveň ekologickou variantu přepravy nabízejí… »

České dráhy zahájily soutěžní dialog na nové moderní sídloČeské dráhy zahájily soutěžní dialog na nové moderní sídlo

20.5.2024 - České dráhy zahájily soutěžní dialog na nové sídlo Skupiny ČD v Praze. Administrativní a provozní zaměstnanci ČD jsou nyní rozmístěni v několika budovách v Praze, společnost proto hledá velký administrativní komplex s kapacitou… »

Cestování do Německa během léta s povinnými místenkamiCestování do Německa během léta s povinnými místenkami

19.5.2024 - Mezistátní vlaky EC mezi ČR a Německem na lince z Prahy přes Drážďany a Berlín do Hamburku a dalších severoněmeckých měst bude od 1. června do 1. září 2024 možné použít jen s povinnou místenkou. Dočasnou změnu zavádí… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika