Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Na trať z Brna do Blanska se vrátily vlaky

Na trať z Brna do Blanska se vrátily vlaky

13.1.2023

Přesně rok poté, co se koridorová trať z Brna do Blanska uzavřela kvůli modernizaci celého úseku pro veškerou dopravu, se na ni v prosinci od začátku platnosti nového jízdního řádu vrátily regionální vlaky a rychlíky linky R19 Svitava jezdící mezi Prahou a Brnem. Díky tomu odpadá přestup na náhradní autobusovou dopravu a jízda je skoro o 40 minut rychlejší.

Na trať z Brna do Blanska se vrátily vlaky

Spoje Svitava zvládnou v JŘ 2023 cestu z Pardubic do Brna za 1 hodinu a 56 minut, opačným směrem trvá 2 hodiny a 4 minuty. Navíc obsluhují i řadu menších regionálních center, jako je Choceň, Ústí nad Orlicí, Svitavy, Letovice a řadu dalších měst. Zrychlí se tak cestování mezi regiony. Například cestovní čas vlakem mezi Hradcem Králové a Brnem bude až o hodinu kratší. Spoje Svitava jezdí ve dvouhodinovém intervalu a zhruba dvě třetiny z nich obslouží jednotky InterPanter. Na zbývajících vlacích se objeví klasické rychlíkové soupravy. Ostatní dálkové spoje, tedy mezinárodní expresy do Vídně, Bratislavy či Budapešti, budou do poloviny letošního roku ještě jezdit přes Havlíčkův Brod. Pokračují totiž práce mezi Brandýsem nad Orlicí a Ústím nad Orlicí a na modernizaci pardubického železničního uzlu. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehoděČeské dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023 - České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad… »

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika