Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Na testy do Velimi dorazilo nové TGV z Alstomu

Na testy do Velimi dorazilo nové TGV z Alstomu

10.1.2023

Na zkušební okruh naší dceřiné společnosti VUZ ve Velimi zavítala počátkem prosince vysokorychlostní jednotka TGV M. Jde o zcela nový vlak firmy Alstom s názvem Avelia Horizon, který má začít vozit cestující ve Francii v roce 2024, kdy se uskuteční olympiáda v Paříži.

Na testy do Velimi dorazilo nové TGV z Alstomu

Na okruhu Výzkumného Ústavu Železničního setrvá několik týdnů až měsíců a podstoupí zejména zkoušky podvozku a jízdních vlastností při rychlosti 200 km/h. Testovat se má i pohodlí cestujících při jízdě. První etapu výroby nového vlaku představil Alstom v květnu roku 2021 v závodě v Belfortu ve Francii. Jedná se o novou generaci rychlovlaků, kterou SNCF pokřtily na řadu TGV M. Maximální provozní rychlost je 350 km/h a kapacita jedné jednotky činí 740 cestujících. Zvládnout by měly čtyři různé systémy napájení, aby s nimi mohl dopravce zajíždět i do dalších evropských zemí. Měnit by se flexibilně měly dát počty vozů podle poptávky, stejně tak půjde přeměňovat vůz 1. třídy na 2. třídu. SNCF objednala 100 těchto vlaků v roce 2018. Hodnota kontraktu je 2,7 miliardy euro. Částka zahrnuje i 170 milionů na údržbu a případné dovybavení vlaků.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehoděČeské dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023 - České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad… »

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika