Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Na rychlících z Prahy do Brna jezdí InterPanter

Na rychlících z Prahy do Brna jezdí InterPanter

11.3.2016 – autor: REDAKCE

Od 1. března obsluhuje rychlíky na trase Praha – Pardubice – Česká Třebová – Brno další moderní, bezbariérová a klimatizovaná jednotka InterPanter. Na začátku dubna a května se vymění všechny staré soupravy na těchto rychlících za moderní jednotky. Ty nabízejí cestujícím Wi-Fi připojení k internetu nebo elektrické zásuvky pro napájení mobilních telefonů a notebooků.

Na rychlících z Prahy do Brna jezdí InterPanter

„Obyvatelé Přelouče, Chocně, Ústí nad Orlicí, Svitav, Březové nad Svitavou, Letovic, Skalice nad Svitavou a Blanska budou do dvou měsíců cestovat prakticky všemi rychlíky na lince Praha – Brno stejně komfortně, jako cestující dálkových vlaků railjet a EuroCity,“ příslibil Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah odpovědný za úsek osobní dopravy. Změna souprav souvisí s postupnou dodávkou rychlíkových jednotek InterPanter, která má skončit letos v květnu.

První nízkopodlažní rychlíková souprava

Výhod má nový vlak hned několik. Jednotka představuje první nízkopodlažní rychlíkovou soupravu ČD. Díky tomu do ní velmi snadno nastoupí maminky s kočárky, lidé na invalidním vozíku, senioři nebo cyklisté. Hlavně v létě ocení cestující klimatizaci, soupravy mají Wi-Fi připojení k internetu. V létě by se v nich měly objevit také automaty na občerstvení.

Od 1. Března jezdí nové jednotky InterPanter na rychlících 870 a 872 Slavkov a Punkva a na spojích 869 a 871 Špilberk a Punkva. V dalších týdnech pak přibydou další spoje obsluhované nejmodernějšími jednotkami InterPantery.


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 3.67

Další články této rubriky

 Salonek hostil setkání dopravců zemí V4 a ÖBB Salonek hostil setkání dopravců zemí V4 a ÖBB

7.10.2021 - Výměna zkušeností s implementací systému údržby ECM podle IV. železničního balíčku, instalací ETCS a se schvalováním modernizovaných vozidel byla hlavním tématem setkání vedení Českých drah se svými protějšky z rakouských… »

Lidem slouží nová stanice i podchodLidem slouží nová stanice i podchod

6.10.2021 - Cestující mohou od 24. září využívat novou stanici Praha-Zahradní Město. Ta je součástí vybudovaného přestupního terminálu. Stanice se stejně jako zastávka Praha-Eden nachází na traťové přeložce, kterou Správa železnic… »

V Lysé nad Labem funguje druhá věž pro kolaV Lysé nad Labem funguje druhá věž pro kola

24.9.2021 - V Lysé nad Labem na Nymbursku začala počátkem srpna fungovat druhá parkovací věž pro kola. Vyrostla v městské části Litol, tedy na opačné straně nádraží než první biketower. Její stavba přišla na 19 milionů korun. V Česku jde… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika