Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Na obnovu vozidel půjde více peněz

Na obnovu vozidel půjde více peněz

27.5.2022

Ministerstvo dopravy vyhlásilo výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021 až 2023. Ministerstvo financí nedávno schválilo a navýšilo roční rozpočet na pět milionů korun.

Na obnovu vozidel půjde více peněz

Podpora historických železničních vozidel přispívá k zachování technického a kulturního dědictví Česka a je vyhlašována každý rok. Cílem programu je obnovení provozu historických železničních vozidel nebo jejich vystavování. Zájemci o podporu mohou letos předkládat své investiční záměry až do 30. května. Schválený program umožňuje kumulaci finanční podpory s veřejnými prostředky i z jiných zdrojů, a to až do výše 80 % uznatelných nákladů. Správcem programu je Odbor drážní dopravy ministerstva dopravy. Aktuálně probíhající program navazuje na předchozí, které fungovaly již od roku 2011. Z programu je každoročně obnovena zhruba desítka kusů železniční techniky.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 1

Další články této rubriky

Na lokálky u Řípu vyjel zvláštní vlak Na lokálky u Řípu vyjel zvláštní vlak

21.6.2022 - Putování Podřipskými lokálkami – tak se jmenovala akce, kterou první květnovou sobotu uspořádal podřipský patriot a strojvedoucí OŘOD Západ SLČ Straškov Jan šafránek. Červená souprava s názvem Podřipská střela složená ze… »

ČD posílily spoje mezi Zbraslaví a BraníkemČD posílily spoje mezi Zbraslaví a Braníkem

20.6.2022 - ČD na žádost objednavatele veřejné dopravy zavedly kvůli opravě Barrandovského mostu v pracovní dny provoz posilových spojů mezi stanicemi Praha-Zbraslav a Praha-Braník. Ve špičce pojedou motorové soupravy mezi Zbraslaví a Braníkem… »

ČD - Telematika loni zvýšila zisk ČD - Telematika loni zvýšila zisk

16.6.2022 - ČD - Telematika loni přes pokračující pandemii zvýšila zisk na 109,7 milionu korun, což je meziročně o skoro 40 procent více. V roce 2020 zisk činil 66,9 mil. Kč. O 21 procent stouply tržby na 2,03 miliardy korun, zatímco v roce 2020… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika