Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Zpravodajství / Na lokálky u Řípu vyjel zvláštní vlak

Na lokálky u Řípu vyjel zvláštní vlak

21.6.2022

Putování Podřipskými lokálkami – tak se jmenovala akce, kterou první květnovou sobotu uspořádal podřipský patriot a strojvedoucí OŘOD Západ SLČ Straškov Jan šafránek. Červená souprava s názvem Podřipská střela složená ze dvou motorových a jednoho přípojného vozu se 120 cestujícími projela během celého dne několik lokálních tratí okolo Řípu, včetně těch s nulovým nebo pouze sezonním provozem.

Na lokálky u Řípu vyjel zvláštní vlak

Na programu bylo několik foto-zastávek pro železniční fanoušky, zajížďka do depa v Lounech s otočením motoráku na točně, návštěva Železničního muzea ve Zlonicích a rovněž svezení historickým autobusem Karosa. Akce přilákala nejen fanoušky železnice, ale také rodiny s dětmi, zahraniční, zejména německé fotografy, a současné i bývalé drážní zaměstnance. Jarní počasí výpravě přálo. Poděkování patří těm, kteří se na organizaci podíleli, zejména výpravčím v Kralupech nad Vltavou, strojmistrům a zaměstnancům depa v Lounech, Železničnímu muzeu Zlonice, Tomáši Čechovi, strojvedoucímu Dominiku Srbovi a odbornému dozoru panu Janu Janouchovi.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 3

Další články této rubriky

Uspořádali jsme odborný seminář pro stipendistyUspořádali jsme odborný seminář pro stipendisty

30.4.2025 - Na konci března jsme pro naše stipendisty uspořádali ČD Akademii, abychom je podpořili v jejich odborném rozvoji a přípravě na práci strojvedoucí. Odborného semináře se zúčastnila skupinka stipendistů, kteří studují na našich… »

Libeňský přesmyk odstraní úzké hrdlo na koridoruLibeňský přesmyk odstraní úzké hrdlo na koridoru

28.4.2025 - Správa železnic hledá zhotovitele dokumentace pro povolení stavby Libeňského přesmyku. Přebudování trati mezi Libní a Malešicemi pomůže odstranit kritické místo, které dnes představuje úrovňové křížení vlaků ve východní… »

SŽ vybrala stavitele první části rychlotrati Brno - PřerovSŽ vybrala stavitele první části rychlotrati Brno - Přerov

25.4.2025 - Modernizace první části trati z Brna do Přerova začíná, Správa železnic vybrala zhotovitele prací mezi Nezamyslicemi a Kojetínem. Nejlepší nabídku ve výši 6,69 miliardy korun podaly společnosti STRABAG Rail, EUROVIA CZ a PORR. Stavba… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika