Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Na křest knihy jel stylově prototyp ES 499.1

Na křest knihy jel stylově prototyp ES 499.1

16.9.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Na konci července se uskutečnil stylový křest nové, v pořadí již čtvrté publikace malého dopravního nakladatelství Krokodýl, jehož činností je nejen vlastní publikační činnost, ale také pořádání různých doprovodných akcí.

Na křest knihy jel stylově prototyp ES 499.1

Kniha o českých dvousystémových elektrických lokomotivách původní řady ES 499.1 byla v sobotu 28. července stylově pokřtěna před prvním prototypem tehdejšího označení ES 499.1001, který stále jezdí v běžné službě u národního dopravce v takzvaném retro nátěru. Při této příležitosti lokomotiva odvezla pár zvláštních rychlíků z Prahy do Benešova a zpět, což byla současně premiéra tohoto prvního prototypu na „benešovské“ trati. V nácestných stanicích mělo proslov několik tehdejších konstruktérů z ČKD Praha a Škody Plzeň v čele s Františkem Palíkem, kteří se podíleli na vývoji lokomotivy před více než čtyřiceti lety.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 4.43

Další články této rubriky

VUZ uspořádal první Česko-slovenskou železniční konferenciVUZ uspořádal první Česko-slovenskou železniční konferenci

8.12.2022 - Bratislava hostila 3. a 4. listopadu první den historicky první Česko-slovenskou železniční konferenci. Sešli se zde odborníci z oboru, zástupci dopravních institucí obou zemí i hlavní subjekty v podnikání v segmentu kolejových… »

Začíná prodej knižních jízdních řádů IDSOKZačíná prodej knižních jízdních řádů IDSOK

6.12.2022 - Prodej knižních jízdních řádů Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (IDSOK) pro rok 2022/2023 začne 7. 12. 2022. K zakoupení je k dispozici celkem pět oblastních jízdních řádů pro Olomoucko, Prostějovsko, Přerovsko,… »

VUZ získal další kvalifikační pověření VUZ získal další kvalifikační pověření

28.11.2022 - VUZ Slovakia, 100% dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), získala další klíčové kvalifikační pověření. Jedná se o „Rozhodnutie o poverení právnickej osoby posudzovaním zhody subsystémov železničného… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika