Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Na Karlovarsko vyrazil mikulášský vlak se Šlechtičnou

Na Karlovarsko vyrazil mikulášský vlak se Šlechtičnou

10.12.2023

Poslední listopadová sobota patřila na Karlovarsku mikulášským oslavám. Krátce po půl desáté ráno vyjel na trať zvláštní historický vlak v čele s parní lokomotivou 475.111 Šlechtičnou z nádraží v Mariánských Lázních a přes Cheb, Sokolov, Karlovy Vary zamířil až do Ostrova nad Ohří, odkud se hodinu po poledni vydal pak zpět.

Na Karlovarsko vyrazil mikulášský vlak se Šlechtičnou

Po celou dobu jízdy se mohli cestující setkat s mikulášskou družinou a o zábavu se postarala také živá hudba. Šlechtična, která stanula v čele tohoto zvláštního vlaku, byla určena pro rychlíky, dálkové osobní a nákladní vlaky. Do soupravy za tuto legendární lokomotivu byly nasazeny osobní vozy Ce tehdejší třetí vozové třídy, přezdívané Rybáky. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika