Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Na Hané se slavilo výročí tratě

Na Hané se slavilo výročí tratě

15.11.2023

Stovky návštěvníků dorazily v sobotu 14. října na oslavy Regionálního dne železnice v Čelechovicích na Hané. Železniční fanoušci se mohli projet historickým vlakem v čele s legendární parní lokomotivou Rosničkou (464.202).

Na Hané se slavilo výročí tratě

Ta vyrazila z hlavního nádraží v Olomouci do Kostelce na Hané a odvezla nadšené cestující do Senice na Hané a odpoledne se z Kostelce vrátila zpět do krajského města. Zájemci se mohli také vypravit do Čelechovic na Hané, kde byl připraven bohatý doprovodný program u příležitosti 140. výročí tamní tratě z Olomouce do Čelechovic. Ti, kdo se zajímají o železniční techniku, si zase nenechali ujít moderovanou prezentaci historických vozidel Českých drah. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ComfortJet se vydal na další testy do RakouskaComfortJet se vydal na další testy do Rakouska

27.11.2023 - První zkrácená čtyřvozová zkušební jednotka ComfortJet se v pátek 10. listopadu vydala na své další testy ze zkušebního okruhu u Velimi do Rakouska. Tam bude do soupravy zavázána měřící kalibrovaná náprava a uskuteční se… »

Ve škole elektrotechniky a strojírenství se připravují budoucí železničářiVe škole elektrotechniky a strojírenství se připravují budoucí železničáři

23.11.2023 - Střední škola elektrotechniky a strojírenství v pražských Záběhlicích se v maturitním oboru Provoz a ekonomika dopravy zaměřuje na vzdělávání provozních zaměstnanců. Za dobu své existence tato partnerská instituce Českých drah… »

ČD připravily další ročník odborné konferenceČD připravily další ročník odborné konference

19.11.2023 - České dráhy se po roce opět přihlásily a s partnery 19. a 20. října připravily třináctý ročník tradiční odborné konference. Letošní ročník byl výjimečný svým zaměřením na „Roli a budoucí úlohu lidského činitele na… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika