Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Na Dny NATO vypravily ČD desítky posilových spojů

Na Dny NATO vypravily ČD desítky posilových spojů

25.9.2017 – autor: PETR SLONEK

České dráhy jako oficiální dopravce Dnů NATO a Dnů Vzdušných sil AČR i letos usnadnily lidem cestu na největší středoevropskou vojensko-aviatickou show, která se uskutečnila od 16. do 17. září v prostorách Letiště Leoše Janáčka Ostrava.

Na Dny NATO vypravily ČD desítky posilových spojů
Národní dopravce vypravil speciální dálkové vlaky z Prahy, Brna a Olomouce až do Mošnova – z metropole vyrazil například railjet. Ve stanici Studénka mimořádně zastavila řada spojů včetně vlaků SC Pendolino, které zde jinak běžně projíždí. Posílení se ve dnech konání akce dočkala i regionální osobní doprava. ČD vypravily zvláštní osobní vlaky, takže s prokladem pravidelných spojů jezdily ve špičkách zhruba každých 30 minut. Posíleny byly i vybrané soupravy od 7 do 19 hodin mezi Ostravou a zastávkou Mošnov, Ostrava Airport, přičemž na spojích byly nasazeny dvě jednotky CityElefant a kapacita této zdvojené soupravy činila cca 600 míst k sezení.

Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

VUZ získal další kvalifikační pověření VUZ získal další kvalifikační pověření

28.11.2022 - VUZ Slovakia, 100% dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), získala další klíčové kvalifikační pověření. Jedná se o „Rozhodnutie o poverení právnickej osoby posudzovaním zhody subsystémov železničného… »

Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha

22.11.2022 - Pražské Centrální dispečerské pracoviště (CDP) Správy železnic zprovoznilo v budově na Balabence nový dispečerský sál pro obsluhu části 4. tranzitního železničního koridoru. Momentálně slouží k dálkovému ovládání provozu… »

U Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhyU Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhy

20.11.2022 - Na výročí republiky byla v podřipské Račiněvsi vysazena Alej sira Nicholase Wintona. Připomíná člověka, který ve vší skromnosti a neokázalosti dokázal v roce 1939 před zvůlí nacistického režimu zachránit z Československa 669… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika