Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Myčka v Bohumíně se chlubí nejmodernější technologií

Myčka v Bohumíně se chlubí nejmodernější technologií

9.4.2020 – autor: MARTIN HARÁK

Oblastní centrum údržby Východ ČD uvedlo během ledna postupně do trvalého provozu na pracovišti technicko-hygienické údržby v Bohumíně kompletně zrekonstruovanou myčku železničních vozidel. Ta paří mezi nejmodernější svého druhu u Českých drah.

Myčka v Bohumíně se chlubí nejmodernější technologií

Myčka se španělskou technologií umožňuje díky speciálnímu počítačovému programu jednak průjezdné mytí, kdy mycí portály stojí na místě a vlak je protažen pomocí dieselové lokomotivy přes mycí kartáče či úplný mycí program, kdy je souprava přistavena do haly a je očištěna kompletně včetně čel vozidel za pomoci nastaveného programu podle obrysu umývaného vozidla. Nová technologie a nerezové mycí rámy vystřídaly původní technologii, která pocházela z roku 2004 a byla již zcela na hranici své životnosti. Během kompletní rekonstrukce byly ve dvě stě metrů dlouhé hale vyměněny pojezdové kolejnice, mycí rámy, čistírna odpadních vod, dávkování mycích prostředků včetně vybudování nové úpravny vody.

 


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 4

Další články této rubriky

VUZ získal další kvalifikační pověření VUZ získal další kvalifikační pověření

28.11.2022 - VUZ Slovakia, 100% dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), získala další klíčové kvalifikační pověření. Jedná se o „Rozhodnutie o poverení právnickej osoby posudzovaním zhody subsystémov železničného… »

Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha

22.11.2022 - Pražské Centrální dispečerské pracoviště (CDP) Správy železnic zprovoznilo v budově na Balabence nový dispečerský sál pro obsluhu části 4. tranzitního železničního koridoru. Momentálně slouží k dálkovému ovládání provozu… »

U Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhyU Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhy

20.11.2022 - Na výročí republiky byla v podřipské Račiněvsi vysazena Alej sira Nicholase Wintona. Připomíná člověka, který ve vší skromnosti a neokázalosti dokázal v roce 1939 před zvůlí nacistického režimu zachránit z Československa 669… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika