Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Modernizace trati v Kladně dostala stavební povolení

Modernizace trati v Kladně dostala stavební povolení

26.7.2022 – autor: PETR SLONEK

Správa železnic získala pravomocné stavební povolení na modernizaci tratě mezi Kladnem a Kladnem-Ostrovcem. Nyní pokračuje výběrové řízení na dodavatele, stavět by se mělo začít na konci letošního roku. Modernizace úseku mezi stanicemi Kladno a Kladno-Ostrovec je součástí přestavby trati z Prahy do Kladna, která má vyjít na 50 miliard korun.

Modernizace trati v Kladně dostala stavební povolení

Celý úsek bude zdvoukolejněn a elektrifikován. Kompletní rekonstrukcí projde stanice Kladno, oprava čeká i tamní výpravní budovu. Postaví se nová nástupiště, podchody a další objekty. Nejvytíženější železniční přejezdy nahradí mimoúrovňová křížení. Nové zabezpečovací zařízení pomůže zajistit podmínky pro vyšší rychlost vlaků. Stanice Kladno bude nově mít šest kolejí určených pro osobní dopravu se třemi mimoúrovňovými nástupišti. Vyrostou zde dvě ostrovní a jedno vnější nástupiště o délce 200 až 230 metrů. Vznikne také nový přestupní uzel na městskou dopravu v zastávce Kladno město.  


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 2

Další články této rubriky

Hala českobudějovického nádraží se otevře na přelomu rokuHala českobudějovického nádraží se otevře na přelomu roku

30.9.2022 - Příjezdová hala českobudějovického vlakového nádraží, která je kvůli rekonstrukci uzavřená, by mohla veřejnosti začít sloužit na přelomu letošního a příštího roku. Rekonstrukce celého nádraží, která začala před dvěma… »

Zájem o půjčovny ČD Bike rosteZájem o půjčovny ČD Bike roste

27.9.2022 - Zájem o vypůjčení kol v provozovnách ČD Bike stále roste. Od začátku letošního roku do konce července si bicykl vypůjčilo už tři a půl tisíce lidí, stoupá také zájem o elektrokola nebo koloběžky. Nabídka ČD Bike se nyní s… »

ČD Cargo objednává nové lokomotivy ČD Cargo objednává nové lokomotivy

21.9.2022 - Největší český železniční nákladní dopravce ČD Cargo a společnost Siemens Mobility Česká republika podepsaly v červenci smlouvu na nákup deseti interoperabilních vícesystémových elektrických lokomotiv Siemens Vectron MS (varianta… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika