Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Ministerstvo dopravy chce dát dopravcům větší roli

Ministerstvo dopravy chce dát dopravcům větší roli

7.11.2018 – autor: JOSEF HOLEK

Konferenci o vztahu dopravce a objednatele v objednávané dopravě hostil v půlce října Broumovský klášter. Podle Jana Hrabáčka z Českých drah byla hlavním motivem samotné akce především míra zapojení dopravce a objednatele například v oblasti vozidel, služeb či koncepce nabídky v rámci objednávané dopravy.

Ministerstvo dopravy chce dát dopravcům větší roli

Zástupci dopravců a objednatelů z České republiky, Francie, Rakouska a Německa prezentovali své pohledy na věc přednáškami a na zhruba hodinové panelové diskusi. Zatímco regionální objednatelé spíše akcentovali snahu výrazněji ovlivňovat proces systému objednávané dopravy, objednatel dálkové dopravy si umí představit daleko větší míru autonomie dopravce v rámci dálkových spojů. Již 9. ročník pořádaly v letošním roce České dráhy, Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice, QRail a Královéhradecký kraj.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 3.2

Další články této rubriky

Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem

28.9.2023 - Správa železnic v srpnu vybrala projektanta pro úsek modernizace trati mezi pražským Veleslavínem a Ruzyní. Dokumentaci pro společné povolení vytvoří společnosti SUDOP Praha a Moravia Consult Olomouc za zhruba 212 milionů korun. »

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika