Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Mezi Prahou a Ostravou také railjetem a InterJetem

Mezi Prahou a Ostravou také railjetem a InterJetem

8.1.2023 – autor: Foto: Jiří Štembírek

Cestující se až do 30. června 2023 svezou railjetem i mezi Prahou a Ostravou. Od začátku platnosti nového jízdního řádu je na páru spojů IC 516/517 Ostravan mezi Bohumínem a Prahou nasazována jednotka railjet. Jeden tento vlak je volný kvůli výlukám na trase Praha – Berlín a po tuto dobu bude využit právě na spoji IC Ostravan.

Mezi Prahou a Ostravou také railjetem a InterJetem

Zákazníci mají k dispozici obvyklé služby soupravy railjet včetně míst business class, které je však možné využít pouze s jízdenkou 1. třídy bez příplatku a se servisem odpovídajícím běžné 1. třídě vlaků InterCity. Samozřejmostí je wi-fi, dětské kino, možnost dobíjet cestovní elektroniku, místa pro osoby na vozíku nebo pro přepravu jízdních kol. Na lince Praha – Ostrava – Praha letos pojede také nejmodernější vlak Českých drah InterJet. Ten nadále obslouží spoje IC 506/503 Ostravan. Spoj nabídne všechny služby obvyklé pro tyto moderní jednotky včetně wi-fi, minibaru či dětského kina.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehoděČeské dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023 - České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad… »

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika