Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Mezi Prahou a Bohumínem jezdí nová souprava ČD ComfortJet

Mezi Prahou a Bohumínem jezdí nová souprava ČD ComfortJet

3.7.2024

České dráhy nasadily první z nových souprav pro dálkovou dopravu ComfortJet do zkušebního provozu s cestujícími. První jednotka vyjela ve středu 12. června odpoledne na vlaku IC 511 z Prahy do Bohumína, o den později se do Prahy vrátila jako spoj IC 510. Do konce roku dopravce převezme osm ComfortJetů.

Mezi Prahou a Bohumínem jezdí nová souprava ČD ComfortJet

ComfortJety jsou zatím v provozu v dočasném řazení bez řídicího vozu a s restauračním vozem klasické stavby ze stávajícího vozového parku ČD. „Aktuálně chceme otestovat plnou funkčnost všech systémů pro cestující a také poskytnout další prostor našemu vlakovému personálu k podrobnému seznámení s novými vlaky. Ostravany mezi Prahou a Bohumínem pro to představují ideální spoje,“ řekl generální ředitel Českých drah Michal Krapinec. Po otestování v tuzemsku budou ComfortJety nasazeny v dočasném řazení na vlaky Berliner do německé metropole. Postupně se objeví i na spojích Vindobona nebo Metropolitan. Svou maximální rychlost 230 km/h budou po zavedení ETCS v Německu využívat například mezi Berlínem a Hamburkem a v budoucnosti ji budou moci využívat i na dalších tratích, například na nové rakouské trati Koralmbahn nebo na prvních úsecích vysokorychlostních tratí v Česku.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

Pendolino otevírá dveře rychlosti 200 km/h na tuzemské sítiPendolino otevírá dveře rychlosti 200 km/h na tuzemské síti

11.7.2024 - Správa železnic začala v polovině června se zkouškami, jež by měly vést k pilotnímu schválení rychlosti 200 km/h na prvních úsecích české železniční sítě, pokud tedy pomineme zkušební okruh ve Velimi. »

Pantografy čeká poslední měsícPantografy čeká poslední měsíc

9.7.2024 - Velké rozloučení s elektrickými jednotkami řady 460 se sice uskutečnilo už letos v dubnu, poslední provozní nasazení své kariéry však zažívají teprve nyní v souvislosti s rekonstrukcí trati mezi Opavou a Krnovem. »

Hokejový triumf připomíná zlatý Vectron Českých drah Hokejový triumf připomíná zlatý Vectron Českých drah

7.7.2024 - Speciální překvapení nachystaly České dráhy pro fanoušky železnice a hokeje. Na počest světových šampionů ČD polepily lokomotivu Vectron, která se oblékla do mistrovského zlatého nátěru s nápisem „Hoši, děkujem“. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika