Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Maloměřické depo otevřelo své dveře široké veřejnosti

Maloměřické depo otevřelo své dveře široké veřejnosti

2.7.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Během festivalu ohňostrojů Ignis Brunensis se v Brně o víkendu 15. a 16. června konaly Dny dopravní nostalgie, při kterých městská kolejová doprava v jihomoravské metropoli oslavila 150. výročí. V rámci oslav mohli zájemci navíc navštívit maloměřické depo Českých drah, kde se v sobotu konal Den otevřených dveří.

Maloměřické depo otevřelo své dveře široké veřejnosti

Do depa se návštěvníci dostali buď z hlavního nádraží parním vlakem se strojem 433.001, kterému pomáhala Bardotka T478.004, nebo historickými autobusy přímo z centra města. Pro zjednodušení a zrychlení obsluhy byl nostalgický vlak, který se zároveň odpoledne podíval ulicemi Brna i na výstaviště BVV, provozován jako „push-pull“. V samotném depu se návštěvníci mohli vydat po vyznačené trase a na osmi různých stanovištích jim byly předvedeny ukázky oprav a údržby lokomotiv včetně hasičské techniky. Nedílnou součástí hojně navštíveného Dne otevřených dveří, které organizačně zastřešili pánové Martin Elstner a Jaroslav Szlaur z OCÚ, resp. OCP Východ, byla i prezentace spolupracujících středních technických škol s obory, které poptává národní dopravce České dráhy. 

 


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

Nadační fond Skupiny ČD pomůže železničářům v nouzi Nadační fond Skupiny ČD pomůže železničářům v nouzi

5.8.2020 - České dráhy a jejich největší dceřiná společnost ČD Cargo založily Nadační fond Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM. Cílem je podporovat železničáře, kteří při výkonu svého zaměstnání utrpěli úraz nebo se nikoli vlastní… »

Na noční hlídce s bezpečnostní agenturouNa noční hlídce s bezpečnostní agenturou

20.7.2020 - České dráhy musejí před nenechavci a vandaly chránit nejen svá železniční vozidla, ale i řadu nemovitostí. Například části nádraží. A zvláště skladové prostory se někdy stávají rejdištěm bezdomovců a narkomanů. Na jednu… »

Jaroměř získala nový terminál i nádražíJaroměř získala nový terminál i nádraží

17.7.2020 - Východočeská Jaroměř, která je důležitou železniční křižovatkou v Královéhradeckém kraji, dostane v červenci postupně k dispozici nejen dvě zbrusu nová ostrovní nástupiště, ale i nový terminál autobusové dopravy, který se… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika