Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Lotyši sbírali zkušenosti u Českých drah

Lotyši sbírali zkušenosti u Českých drah

11.8.2021

Manažeři Lotyšských železnic Pasažieru Vilciens (PV) si v Oblastním centru údržby Východ v brněnských Maloměřicích prohlédli moderní zázemí Českých drah pro servis jednotek rodiny Panterů. O návštěvu a prezentaci nového zázemí dopravce požádal výrobce vlaků Škoda Transportation.

Lotyši si totiž u Škody pořídili dvaatřicet čtyřvozových RegioPanterů pro regionální dopravu v okolí Rigy. Zástupci ČD tedy v polovině července prezentovali své zkušenosti a představili zázemí včetně veškerého vybavení. Management PV se na základě poznatků rozhodne, které stupně oprav bude zajišťovat svépomocí a na které si najme servis. V nové hale v Maloměřicích ČD servisují pět třívozových a dvouvozových RegioPanterů, deset pěti- a čtyři třívozové InterPantery. Mají s nimi bohaté zkušenosti, jednotky rodiny Panter opravují šest let. Další zázemí, nejen pro Pantery, ČD budují v Plzni.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika