Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Letošní ročník konference Transport ve znamení čisté dopravy pro všechny

Letošní ročník konference Transport ve znamení čisté dopravy pro všechny

20.12.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Tématem letošní, v pořadí již dvaadvacáté odborné dopravní konference Transport se stala čistá doprava pro každého. Konference se věnovala řadě aktuálních problémů v železniční, silniční i vodní dopravě s akcentem na Moravskoslezský kraj a tamní příhraničí.

Letošní ročník konference Transport ve znamení čisté dopravy pro všechny

Za České dráhy konferenci moderovala Kateřina Divišová z ostravského Regionálního obchodního centra, která všem odborníkům vysvětlila pořizování nových a modernizovaných vozidel národního dopravce v kraji. Neméně důležité téma zaznělo z úst ředitele odboru strategie SŽDC Radka Čecha. Ten se věnoval aktuálnímu stavu přípravy staveb železniční infrastruktury a programu rozvoje rychlých železničních spojení v České republice. Náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jakub Unucka otevřel diskuzi na téma kraj versus bezemisní doprava s důrazem na postupnou obnovu vozidlových parků s čistými pohony nezatěžujícími životní prostředí. Na konferenci byla představena brožura 100 let železnice v Moravskoslezském kraji ve službách republiky, již připravilo Železniční muzeum moravskoslezské v součinnosti se Sdružením pro rozvoj Moravskoslezského kraje.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

VUZ získal další kvalifikační pověření VUZ získal další kvalifikační pověření

28.11.2022 - VUZ Slovakia, 100% dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), získala další klíčové kvalifikační pověření. Jedná se o „Rozhodnutie o poverení právnickej osoby posudzovaním zhody subsystémov železničného… »

Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha

22.11.2022 - Pražské Centrální dispečerské pracoviště (CDP) Správy železnic zprovoznilo v budově na Balabence nový dispečerský sál pro obsluhu části 4. tranzitního železničního koridoru. Momentálně slouží k dálkovému ovládání provozu… »

U Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhyU Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhy

20.11.2022 - Na výročí republiky byla v podřipské Račiněvsi vysazena Alej sira Nicholase Wintona. Připomíná člověka, který ve vší skromnosti a neokázalosti dokázal v roce 1939 před zvůlí nacistického režimu zachránit z Československa 669… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika