Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Letošní ročník konference Transport ve znamení čisté dopravy pro všechny

Letošní ročník konference Transport ve znamení čisté dopravy pro všechny

20.12.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Tématem letošní, v pořadí již dvaadvacáté odborné dopravní konference Transport se stala čistá doprava pro každého. Konference se věnovala řadě aktuálních problémů v železniční, silniční i vodní dopravě s akcentem na Moravskoslezský kraj a tamní příhraničí.

Letošní ročník konference Transport ve znamení čisté dopravy pro všechny

Za České dráhy konferenci moderovala Kateřina Divišová z ostravského Regionálního obchodního centra, která všem odborníkům vysvětlila pořizování nových a modernizovaných vozidel národního dopravce v kraji. Neméně důležité téma zaznělo z úst ředitele odboru strategie SŽDC Radka Čecha. Ten se věnoval aktuálnímu stavu přípravy staveb železniční infrastruktury a programu rozvoje rychlých železničních spojení v České republice. Náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jakub Unucka otevřel diskuzi na téma kraj versus bezemisní doprava s důrazem na postupnou obnovu vozidlových parků s čistými pohony nezatěžujícími životní prostředí. Na konferenci byla představena brožura 100 let železnice v Moravskoslezském kraji ve službách republiky, již připravilo Železniční muzeum moravskoslezské v součinnosti se Sdružením pro rozvoj Moravskoslezského kraje.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv TraxxČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

22.9.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo objednala dalších 12 lokomotiv typu TRAXX 3 MS vybavených palubním systémem Atlas (ETCS Level 2, Baseline 3). Lokomotivy by měly být dodány nejpozději v první polovině roku 2026. Hodnota… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika