Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Lednicko-valtický areál oživil parní vlak

Lednicko-valtický areál oživil parní vlak

15.6.2016 – autor: MARTIN HARÁK

Na cestu romantickým Lednicko-valtickým areálem, zapsaným na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, se v sobotu 28. května letos poprvé vydala souprava historických vozů Rybáků v čele s parní lokomotivou 423.041. Během léta pojede parní speciál ještě čtyřikrát každou poslední sobotu.

Lednicko-valtický areál oživil parní vlak

Jinak bude o víkendech a svátcích v provozu nostalgický spoj zajišťovaný motorovým vozem řady M 131.1, Hurvínek. V Lednici mohou cestující navštívit tamní architektonicky ojedinělý zámek, kde po předložení jízdenky z historických vlaků obdrží pro každého dospělého vstupenku za snížené vstupné pro děti. Lákadlem je i muzeum na lednickém Zámeckém náměstí, kde je aktuální výstava s názvem „Jak se žilo za tatíčka Masaryka“.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

VUZ získal další kvalifikační pověření VUZ získal další kvalifikační pověření

28.11.2022 - VUZ Slovakia, 100% dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), získala další klíčové kvalifikační pověření. Jedná se o „Rozhodnutie o poverení právnickej osoby posudzovaním zhody subsystémov železničného… »

Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha

22.11.2022 - Pražské Centrální dispečerské pracoviště (CDP) Správy železnic zprovoznilo v budově na Balabence nový dispečerský sál pro obsluhu části 4. tranzitního železničního koridoru. Momentálně slouží k dálkovému ovládání provozu… »

U Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhyU Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhy

20.11.2022 - Na výročí republiky byla v podřipské Račiněvsi vysazena Alej sira Nicholase Wintona. Připomíná člověka, který ve vší skromnosti a neokázalosti dokázal v roce 1939 před zvůlí nacistického režimu zachránit z Československa 669… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika