Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Královéhradecké nádraží prochází obnovou

Královéhradecké nádraží prochází obnovou

4.5.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Působivá výpravní budova královéhradeckého hlavního nádraží z roku 1935 prochází za plného provozu postupnou rekonstrukcí.

Královéhradecké nádraží prochází obnovou

Ojedinělá multifunkční stavba, která ve své době patřila mezi nejmodernější v celé Evropě, se vyznačuje jednou atypičností – proskleným stropem, kterým do haly dopadá přirozené denní světlo. V současné době stavbaři prosklené zastřešení a podhledy stropu postupně vyměňují. Celá plocha sedlové střechy je pracovně rozdělena na jednotlivé sekce, kde se nejprve postupně demontuje starý skleněný plášť. Poté se opískovává a ošetřuje nosná ocelová konstrukce a ve finále montuje nový vnější i vnitřní skleněný plášť. Poté bude následovat výměna vodorovného prosklení stropu haly. Na podzim by měla proběhnout oprava omítek a podlah. Protože jde o památkově chráněnou budovu, musí se všechny práce provádět s co největší pečlivostí, navíc s přihlédnutím k pohybu značného množství cestujících zákazníků ČD.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehoděČeské dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023 - České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad… »

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika