Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Královéhradecké nádraží prochází obnovou

Královéhradecké nádraží prochází obnovou

4.5.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Působivá výpravní budova královéhradeckého hlavního nádraží z roku 1935 prochází za plného provozu postupnou rekonstrukcí.

Královéhradecké nádraží prochází obnovou

Ojedinělá multifunkční stavba, která ve své době patřila mezi nejmodernější v celé Evropě, se vyznačuje jednou atypičností – proskleným stropem, kterým do haly dopadá přirozené denní světlo. V současné době stavbaři prosklené zastřešení a podhledy stropu postupně vyměňují. Celá plocha sedlové střechy je pracovně rozdělena na jednotlivé sekce, kde se nejprve postupně demontuje starý skleněný plášť. Poté se opískovává a ošetřuje nosná ocelová konstrukce a ve finále montuje nový vnější i vnitřní skleněný plášť. Poté bude následovat výměna vodorovného prosklení stropu haly. Na podzim by měla proběhnout oprava omítek a podlah. Protože jde o památkově chráněnou budovu, musí se všechny práce provádět s co největší pečlivostí, navíc s přihlédnutím k pohybu značného množství cestujících zákazníků ČD.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

Vlaky jezdí i mezi školními lavicemiVlaky jezdí i mezi školními lavicemi

23.4.2024 - V několika partnerských středních školách Českých drah se mohou pochlubit funkčními a skvěle vybavenými modelovými kolejišti. Jedním ze zařízení je Střední škola Edvarda Beneše v Břeclavi. »

Chystá se rekonstrukce trati na HavlíčkobrodskuChystá se rekonstrukce trati na Havlíčkobrodsku

19.4.2024 - Rekonstrukce osmikilometrového úseku železnice mezi Přibyslaví a Pohledem na Havlíčkobrodsku přijde bezmála na 2,8 miliardy korun. Zhotovitelem, jehož vybrala SŽ, je společnost Chládek & Tintěra. Rekonstrukce umožní zvýšit rychlost… »

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika