Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Králickým Sněžníkem nejen za vojenskou historií

Králickým Sněžníkem nejen za vojenskou historií

28.8.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Tradiční historický vlak Králický Sněžník, který České dráhy provozují v Pardubickém kraji již třetí sezonu, se vydává během léta na tradiční cestu z České Třebové přes Letohrad a Lichkov do Hanušovic.

Králickým Sněžníkem nejen za vojenskou historií

V deštivou sobotu 19. srpna se ve vlakové soupravě, složené z vozů řad A, B a BDs, sešli mimo příznivců železniční nostalgie také nadšenci do vojenské historie, kteří směřovali na dvacátý ročník vzpomínkové akce s bojovými ukázkami „Cihelna 2017“. Partnerem této významné a hojně navštěvované kulturní události je i národní dopravce, jenž zabezpečuje dopravu návštěvníků do zastávky Prostřední Lipka. Ta bezprostředně sousedí s dějištěm této akce. Vlaky Králický Sněžník jsou zároveň i lákadlem pro turisty a návštěvníky Pardubického kraje, který nostalgické spoje finančně podporuje. Vlaky jsou variabilně vedeny třemi historickými stroji. Jsou to nejen parní lokomotivy Velký bejček 423.009 či Ušatá 464.008, ale i motorový vůz Krokodýl M286.001 z Depa historických vozidel ČD.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 3.33

Další články této rubriky

Cestování do Německa během léta s povinnými místenkamiCestování do Německa během léta s povinnými místenkami

19.5.2024 - Mezistátní vlaky EC mezi ČR a Německem na lince z Prahy přes Drážďany a Berlín do Hamburku a dalších severoněmeckých měst bude od 1. června do 1. září 2024 možné použít jen s povinnou místenkou. Dočasnou změnu zavádí… »

Začala další sezona v ČD Muzeu LužnáZačala další sezona v ČD Muzeu Lužná

16.5.2024 - Poslední dubnový víkend odstartovala nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka. Návštěvníci se mohli projet na nově prodloužené úzkorozchodné drážce v areálu muzea, připraveny byly rovněž jízdy historického vlaku s parní… »

ČD Cargo nasadilo svůj první duální VectronČD Cargo nasadilo svůj první duální Vectron

15.5.2024 - Park hnacích vozidel naší dceřiné společnosti ČD Cargo posílila na začátku dubna lokomotiva s číslem 248.082. Jedná se o Vectron Dual Mode od výrobce vozidel Siemens, tedy o lokomotivu stejného typu, jakou ČD Cargo testovalo ve… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika