Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Králickým Sněžníkem nejen za vojenskou historií

Králickým Sněžníkem nejen za vojenskou historií

28.8.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Tradiční historický vlak Králický Sněžník, který České dráhy provozují v Pardubickém kraji již třetí sezonu, se vydává během léta na tradiční cestu z České Třebové přes Letohrad a Lichkov do Hanušovic.

Králickým Sněžníkem nejen za vojenskou historií

V deštivou sobotu 19. srpna se ve vlakové soupravě, složené z vozů řad A, B a BDs, sešli mimo příznivců železniční nostalgie také nadšenci do vojenské historie, kteří směřovali na dvacátý ročník vzpomínkové akce s bojovými ukázkami „Cihelna 2017“. Partnerem této významné a hojně navštěvované kulturní události je i národní dopravce, jenž zabezpečuje dopravu návštěvníků do zastávky Prostřední Lipka. Ta bezprostředně sousedí s dějištěm této akce. Vlaky Králický Sněžník jsou zároveň i lákadlem pro turisty a návštěvníky Pardubického kraje, který nostalgické spoje finančně podporuje. Vlaky jsou variabilně vedeny třemi historickými stroji. Jsou to nejen parní lokomotivy Velký bejček 423.009 či Ušatá 464.008, ale i motorový vůz Krokodýl M286.001 z Depa historických vozidel ČD.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 3.33

Další články této rubriky

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehoděČeské dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023 - České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad… »

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika