Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Kniha přibližuje železnici z Brna do České Třebové

Kniha přibližuje železnici z Brna do České Třebové

3.9.2019 – autor: MARTIN HARÁK

K již 170. výročí železniční trati z Brna do České Třebové vyšla v nedávné době kniha s názvem Železniční trať Brno – Česká Třebová na starých pohlednicích. Na začátku srpna byla slavnostně pokřtěna v Městském muzeu a galerii ve Svitavách.

Kniha přibližuje železnici z Brna do České Třebové

Křtu díla, které sponzoroval jak Pardubický, tak i Jihomoravský kraj, se zúčastnili kromě řady slavnostních hostů z Českých drah a dalších institucí především hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, náměstek jihomoravského hejtmana Roman Hanák a většina autorů knihy. Vedoucí kolektivu tvůrců Karel Černý vyjádřil uspokojení nad tím, že se podařilo dohledat velké množství fotografií z archivních i soukromých sbírek, z nichž mnohé byly zveřejněny poprvé. Historii trati přibližuje i výstava, instalovaná v celém prvním patře svitavského muzea, kde najdeme fotografie a texty, které jsou doplněny řadou trojrozměrných předmětů, cedulí, dokumentů a modelů parních lokomotiv.  


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

VUZ získal další kvalifikační pověření VUZ získal další kvalifikační pověření

28.11.2022 - VUZ Slovakia, 100% dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), získala další klíčové kvalifikační pověření. Jedná se o „Rozhodnutie o poverení právnickej osoby posudzovaním zhody subsystémov železničného… »

Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha

22.11.2022 - Pražské Centrální dispečerské pracoviště (CDP) Správy železnic zprovoznilo v budově na Balabence nový dispečerský sál pro obsluhu části 4. tranzitního železničního koridoru. Momentálně slouží k dálkovému ovládání provozu… »

U Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhyU Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhy

20.11.2022 - Na výročí republiky byla v podřipské Račiněvsi vysazena Alej sira Nicholase Wintona. Připomíná člověka, který ve vší skromnosti a neokázalosti dokázal v roce 1939 před zvůlí nacistického režimu zachránit z Československa 669… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika