Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Kinematovlak vyrazil již potřinácté

Kinematovlak vyrazil již potřinácté

1.6.2016 – autor: MARTIN HARÁK

Kinematovlak, který je tradiční součástí filmového festivalu pro děti a mládež Zlín Film Fest, zahájil pouť slavnostně 18. května a poněkud netradičně ve stanici Zlín střed. V minulých ročnících naopak cestu ve Zlíně končil.

Kinematovlak vyrazil již potřinácté

Kino na kolejích plné festivalových filmů pro děti, ale i vagon nazvaný jako Vláček hráček a vůz s výstavou o historii železnice jedou letos již potřinácté. Ze Zlína se souprava vydala ještě do dalších jedenácti českých a moravských měst a své putování zakončí 6. června v Mladé Boleslavi. Novinkou letošního Kinematovlaku je animovaný film o maskotovi Českých drah slonovi Elfíkovi, který nenásilnou formou děti poučí, jak se mají chovat ve vlaku a třeba i na nádražích. Tradičním dopravcem zůstává, podobně jako v minulých ročnících, dceřiná společnost ČD Cargo, která dětskou soupravu převáží svými hnacími vozidly.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a BerlínemČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

10.4.2024 - České dráhy společně s německým dopravcem Deutsche Bahn rozšíří na letní sezonu provoz vlaků mezi Prahou a Berlínem. Pro cestu mezi oběma metropolemi cestujícím nabídnou od 10. června až do 15. září 2024 každý den dodatečný… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika