Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Kinematovlak vyjel už po šestnácté

Kinematovlak vyjel už po šestnácté

3.6.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Populární Kinematovlak, který je společnou akcí Zlín Film Festivalu a Českých drah, letos vyjel už po šestnácté na svoji tradiční pouť po nejen českých a moravských městech. Od 14. až do 30. května byly v oblíbeném „kině na kolejích“ promítány oblíbené dětské pohádky například o Krtečkovi, Pejskovi a kočičce nebo Maxipsovi Fíkovi hned na dvanácti nádražích.

Kinematovlak vyjel už po šestnácté

Po prvních dvou dnech v Mikulově se vlak vydal západním směrem do Znojma, a hned poté dokonce až do sousedního Dolního Rakouska, do pohraničního města Retz. Odtud Kinematovlak vyrazil do Čech – konkrétně Kolína, Kutné Hory, Mladé Boleslavi, Nymburku a Brandýsa nad Labem, odkud se vrátil zpět na Moravu, kde zastavil v Olomouci, Přerově, Kroměříži. Dlouhou cestu ukončil pohádkový vlak 30. května ve Zlíně v době konání filmového festivalu. Kromě hlavní součásti vlaku, tedy vozu upraveného do podoby kinosálu, nechyběla ani herna zvaná Vláček Hráček či vagon, ve kterém se ve zkratce představuje historie železnice.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

VUZ získal další kvalifikační pověření VUZ získal další kvalifikační pověření

28.11.2022 - VUZ Slovakia, 100% dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), získala další klíčové kvalifikační pověření. Jedná se o „Rozhodnutie o poverení právnickej osoby posudzovaním zhody subsystémov železničného… »

Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha

22.11.2022 - Pražské Centrální dispečerské pracoviště (CDP) Správy železnic zprovoznilo v budově na Balabence nový dispečerský sál pro obsluhu části 4. tranzitního železničního koridoru. Momentálně slouží k dálkovému ovládání provozu… »

U Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhyU Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhy

20.11.2022 - Na výročí republiky byla v podřipské Račiněvsi vysazena Alej sira Nicholase Wintona. Připomíná člověka, který ve vší skromnosti a neokázalosti dokázal v roce 1939 před zvůlí nacistického režimu zachránit z Československa 669… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika