Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Karel Gott se stal hrdinou reklamy rakouského dopravce

Karel Gott se stal hrdinou reklamy rakouského dopravce

29.1.2015 – autor: PETR SLONEK

Mnohonásobnému Zlatému slavíkovi se zřejmě zalíbilo účinkování v reklamě. Po hlavní roli ve spotu na ledový čaj z roku 2011 se nyní Karel Gott objevil i ve videu rakouského státního dopravce ÖBB. Zpěvák v klipu propaguje akci na jízdenky z Vídně do Prahy. Dráhy zároveň lákají cestující na setkání ve zlatém městě se „zlatým hlasem z Prahy“, jak Gottovi přezdívají.

Karel Gott se stal hrdinou reklamy rakouského dopravce

Video rakouských drah ÖBB začíná scénou dvou mužů, kteří cestují v moderním vlaku railjet. Přitom si zpívají vlastní verzi písně Karla Gott ze 70. let nazvanou Einmal um die ganze Welt. Pak vystoupí v Praze na hlavním nádraží – a světe, div se, na nástupiště se objeví skutečný a živý zpěvák.

V tu chvíli propadnou nefalšovanému nadšení. Jeden z nich v údivu vykřikne „Ó, Gott“, což v češtině znamená „Ó, bože“. Na to slavík zareaguje, že postačí, když mu budou klidně říkat jen Karel. Na Facebooku Rakouských spolkových drah video doprovází text, kde jeho autoři Prahu popisují jako domovské město Karla Gotta.

Jízdenka z vídeňského hlavního nádraží na pražské přijde na 19 eur, to je podle současného kurzu přibližně 530 korun. Podobnou cenu nabízejí na stejné trati i České dráhy, jež rakouské soupravy railjet provozují právě s ÖBB.

V případě Gotta nejde o první účast v reklamě, byť ji dlouho odmítal. V roce 2011 se objevil ve spotech na ledový čaj a na Nový rok v televizi jako psychotronik posílal divákům pozitivní energii.

Video s reklamou najdete zde


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 5

Další články této rubriky

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehoděČeské dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023 - České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad… »

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika