Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Karel Gott se stal hrdinou reklamy rakouského dopravce

Karel Gott se stal hrdinou reklamy rakouského dopravce

29.1.2015 – autor: PETR SLONEK

Mnohonásobnému Zlatému slavíkovi se zřejmě zalíbilo účinkování v reklamě. Po hlavní roli ve spotu na ledový čaj z roku 2011 se nyní Karel Gott objevil i ve videu rakouského státního dopravce ÖBB. Zpěvák v klipu propaguje akci na jízdenky z Vídně do Prahy. Dráhy zároveň lákají cestující na setkání ve zlatém městě se „zlatým hlasem z Prahy“, jak Gottovi přezdívají.

Karel Gott se stal hrdinou reklamy rakouského dopravce

Video rakouských drah ÖBB začíná scénou dvou mužů, kteří cestují v moderním vlaku railjet. Přitom si zpívají vlastní verzi písně Karla Gott ze 70. let nazvanou Einmal um die ganze Welt. Pak vystoupí v Praze na hlavním nádraží – a světe, div se, na nástupiště se objeví skutečný a živý zpěvák.

V tu chvíli propadnou nefalšovanému nadšení. Jeden z nich v údivu vykřikne „Ó, Gott“, což v češtině znamená „Ó, bože“. Na to slavík zareaguje, že postačí, když mu budou klidně říkat jen Karel. Na Facebooku Rakouských spolkových drah video doprovází text, kde jeho autoři Prahu popisují jako domovské město Karla Gotta.

Jízdenka z vídeňského hlavního nádraží na pražské přijde na 19 eur, to je podle současného kurzu přibližně 530 korun. Podobnou cenu nabízejí na stejné trati i České dráhy, jež rakouské soupravy railjet provozují právě s ÖBB.

V případě Gotta nejde o první účast v reklamě, byť ji dlouho odmítal. V roce 2011 se objevil ve spotech na ledový čaj a na Nový rok v televizi jako psychotronik posílal divákům pozitivní energii.

Video s reklamou najdete zde


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 5

Další články této rubriky

Rekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovyRekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovy

18.6.2024 - Správa železnic hodlá na konci roku zahájit druhou část rekonstrukce interiéru ve Fantově budově na pražském hlavním nádraží. Důležitou podmínkou k samotnému zahájení stavby je právě vypsané výběrové řízení na… »

Budoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělostiBudoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělosti

14.6.2024 - Studenti oboru Provoz a ekonomika dopravy SŠES Praha 10 absolvovali 14. května praktické maturitní zkoušky, přičemž jedna z částí se konala i v prostorech OCÚ Střed ve Vršovicích. Žáci znalosti předvedli na čtveřici hnacích… »

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika