Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Jižní expresy pojedou přes prázdniny podle výlukového řádu

Jižní expresy pojedou přes prázdniny podle výlukového řádu

2.7.2022

Po tříměsíční výluce na koridoru z Prahy do Českých Budějovic se na trať začátkem prázdnin znovu vrací vlaky. Plánované obnovení provozu dálkových spojů Jižní expres, Vltava a Lužnice na trase Praha – Tábor – Veselí nad Lužnicí – České Budějovice – Linec / České Velenice bylo stanoveno na pátek 1. července od ranního výjezdu vlaků.

Jižní expresy pojedou přes prázdniny podle výlukového řádu

Jižní expresy však pojedou po celé prázdniny ještě podle výlukových jízdních řádů a z Prahy budou odjíždět o 15 minut dřív, tedy ve 49. minutě předchozí hodiny. Omezení zde však zcela ještě nekončí. Kvůli pokračujícím stavebním pracím na IV. koridoru mezi Voticemi a Sudoměřicemi u Tábora budou ještě během července osobní vlaky regionální dopravy mezi Táborem a Benešovem nahrazeny autobusy. Výluka začala 2. dubna, a to z důvodu dokončení zcela nového úseku trati Sudoměřice – Votice a jeho napojení prostřednictvím přesmyku do nové stopy. Zatím vlaky pojedou v omezeném režimu sníženou rychlostí. Úplný dvoukolejný provoz v celém úseku začne letos 1. září.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

Do Polska pohodlně vlaky Českých drah Do Polska pohodlně vlaky Českých drah

11.6.2024 - Podle statistik je Polsko jednou z nejvíce navštěvovaných zemí v Evropě. A těší se zájmu i u českých turistů, jejichž počty rekordně rostou i letos. Polsko nabízí kromě příznivé cenové hladiny i vysokou úroveň služeb,… »

ČD spustily novou kampaň na ekologické cestování vlakemČD spustily novou kampaň na ekologické cestování vlakem

9.6.2024 - Víte, jak ušetřit 44,68 kg CO2? Stačí si pro cestu mezi Prahou a Ostravou vybrat vlak místo automobilu. Právě na zdůraznění ekologického aspektu cestování vlakem se zaměřila nová marketingová kampaň Českých drah, se kterou se od… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika