Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Jednotka Moravia vyjela do zkušebního provozu

Jednotka Moravia vyjela do zkušebního provozu

12.10.2022

Premiérově i s cestujícími vyjela na začátku září první nová elektrická jednotka Jihomoravského kraje pojmenovaná Moravia. V rámci zkušebního provozu byla nasazena na osobní vlaky mezi Brnem a Tišnovem.

Jednotka Moravia vyjela do zkušebního provozu

Vlaky Moravia koupil Jihomoravský kraj od společnosti Škoda Group pro provoz v rámci IDS JMK. Jedná se celkem o 31 čtyřvozových jednotek se 333 místy k sezení a šest dvouvozových s kapacitou 146 míst k sezení. Vycházejí z koncepce jednotek RegioPanter, jsou však pouze jednosystémové. Nechybí v nich moderní evropský vlakový zabezpečovač ETCS. Maximální rychlost vlaků je až 160 km/hod. Celkové náklady na jejich pořízení přesáhly 6,6 miliardy korun, zhruba 85 procent částky pokrývá dotace z Evropské unie. České dráhy s nimi budou zajišťovat dopravu na páteřních elektrifikovaných linkách Jihomoravského kraje nejméně do roku 2025. Pro další období chystá kraj výběrové řízení na dopravce. 


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehoděČeské dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023 - České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad… »

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika