Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Jednooká legenda oficiálně ožila

Jednooká legenda oficiálně ožila

7.5.2015 – autor: JAN CHALOUPKA

První květnová středa byla pro svět železnice významným datem. Znovuzrozený Kyklop byl oficiálně představen odborné veřejnosti na zkušebním okruhu VUZ.

Jednooká legenda oficiálně ožila

Součástí slavnostního roll-outu kompletně zrekonstruovaného stroje byla i jízda na velimském zkušebním okruhu, při níž se mohla více než stovka hostů přesvědčit, že Kyklop si rychlost a sílu zachoval i po znovuzrození.

Součástí akce byl též křest knihy, mapující slovem i obrazem nelehkou cestu této unikátní lokomotivy, od prvotní myšlenky až po náročnou rekonstrukci, která ji opět navrátila do provozního stavu. Širší veřejnosti se Kyklop poprvé představí v rámci prvního parního víkendu, pořádaného již tradičně Muzeem ČD v Lužné u Rakovníka, který proběhne ve dnech 16. a 17. května 2015.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Fotogalerie

Další články této rubriky

Nadace si spolupráci s ČD pochvalujeNadace si spolupráci s ČD pochvaluje

21.8.2020 - Nadace Okřídlené kolo (NOK) letos slaví 16. narozeniny. A za tu dobu se díky instituci, která pomáhá při záchraně železničních památek, podařilo zdárně dokončit několik velkých projektů. Jmenujme například rekonstrukci… »

Knihovna Českých drah pokračuje s digitalizacíKnihovna Českých drah pokračuje s digitalizací

18.8.2020 - Někdejší Ústřední technická knihovna dopravy, dnes Knihovna ČD, je svým způsobem unikátní a v republice nemá obdoby. Věnuje se odborníkům i veřejnosti. Část z více než sto dvaceti tisíc knih, časopisů, jízdních řádů, map… »

Nadační fond Skupiny ČD pomůže železničářům v nouzi Nadační fond Skupiny ČD pomůže železničářům v nouzi

5.8.2020 - České dráhy a jejich největší dceřiná společnost ČD Cargo založily Nadační fond Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM. Cílem je podporovat železničáře, kteří při výkonu svého zaměstnání utrpěli úraz nebo se nikoli vlastní… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika