Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Jednooká legenda oficiálně ožila

Jednooká legenda oficiálně ožila

7.5.2015 – autor: JAN CHALOUPKA

První květnová středa byla pro svět železnice významným datem. Znovuzrozený Kyklop byl oficiálně představen odborné veřejnosti na zkušebním okruhu VUZ.

Jednooká legenda oficiálně ožila

Součástí slavnostního roll-outu kompletně zrekonstruovaného stroje byla i jízda na velimském zkušebním okruhu, při níž se mohla více než stovka hostů přesvědčit, že Kyklop si rychlost a sílu zachoval i po znovuzrození.

Součástí akce byl též křest knihy, mapující slovem i obrazem nelehkou cestu této unikátní lokomotivy, od prvotní myšlenky až po náročnou rekonstrukci, která ji opět navrátila do provozního stavu. Širší veřejnosti se Kyklop poprvé představí v rámci prvního parního víkendu, pořádaného již tradičně Muzeem ČD v Lužné u Rakovníka, který proběhne ve dnech 16. a 17. května 2015.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Fotogalerie

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika