Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Jednooká legenda oficiálně ožila

Jednooká legenda oficiálně ožila

7.5.2015 – autor: JAN CHALOUPKA

První květnová středa byla pro svět železnice významným datem. Znovuzrozený Kyklop byl oficiálně představen odborné veřejnosti na zkušebním okruhu VUZ.

Jednooká legenda oficiálně ožila

Součástí slavnostního roll-outu kompletně zrekonstruovaného stroje byla i jízda na velimském zkušebním okruhu, při níž se mohla více než stovka hostů přesvědčit, že Kyklop si rychlost a sílu zachoval i po znovuzrození.

Součástí akce byl též křest knihy, mapující slovem i obrazem nelehkou cestu této unikátní lokomotivy, od prvotní myšlenky až po náročnou rekonstrukci, která ji opět navrátila do provozního stavu. Širší veřejnosti se Kyklop poprvé představí v rámci prvního parního víkendu, pořádaného již tradičně Muzeem ČD v Lužné u Rakovníka, který proběhne ve dnech 16. a 17. května 2015.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Fotogalerie

Další články této rubriky

VUZ získal další kvalifikační pověření VUZ získal další kvalifikační pověření

28.11.2022 - VUZ Slovakia, 100% dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), získala další klíčové kvalifikační pověření. Jedná se o „Rozhodnutie o poverení právnickej osoby posudzovaním zhody subsystémov železničného… »

Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha

22.11.2022 - Pražské Centrální dispečerské pracoviště (CDP) Správy železnic zprovoznilo v budově na Balabence nový dispečerský sál pro obsluhu části 4. tranzitního železničního koridoru. Momentálně slouží k dálkovému ovládání provozu… »

U Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhyU Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhy

20.11.2022 - Na výročí republiky byla v podřipské Račiněvsi vysazena Alej sira Nicholase Wintona. Připomíná člověka, který ve vší skromnosti a neokázalosti dokázal v roce 1939 před zvůlí nacistického režimu zachránit z Československa 669… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika