Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024

Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové náklady dosáhly 325 milionů korun. Jde o první fázi rekonstrukce, druhá, která zahrnuje vnitřní prostory, se připravuje.

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

Budova teplického nádraží slouží cestujícím od roku 1858. Jde o ojedinělou ukázku novorománského slohu. Proto stavbaři ve spolupráci s památkáři a restaurátory vrátili budově její podobu z poloviny 19. století. Dělníci zrenovovali střechu a fasádu a vyměnili okna i dveře. Speciálně na zakázku se vyrobily vstupní dveře. V suterénu pak došlo k úpravě rozvodů vzduchotechniky a elektroinstalace. Součástí prací byla rekonstrukce prvního nástupiště, které přiléhá k nádražní budově. Renovací prošly veškeré plochy, na místo už se vrátily i repasované litinové sloupy historického zastřešení. Pro druhou etapu prací, během níž se opraví vnitřní prostory historické budovy, se dokončuje projektová dokumentace. Stavbaři se od roku 2020 pohybovali také na dráze z Teplic přes Krupku do Chabařovic na Ústecku. Opraveno je pět kilometrů dvoukolejné trati včetně stanice Bohosudov.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Cestování do Německa během léta s povinnými místenkamiCestování do Německa během léta s povinnými místenkami

19.5.2024 - Mezistátní vlaky EC mezi ČR a Německem na lince z Prahy přes Drážďany a Berlín do Hamburku a dalších severoněmeckých měst bude od 1. června do 1. září 2024 možné použít jen s povinnou místenkou. Dočasnou změnu zavádí… »

Začala další sezona v ČD Muzeu LužnáZačala další sezona v ČD Muzeu Lužná

16.5.2024 - Poslední dubnový víkend odstartovala nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka. Návštěvníci se mohli projet na nově prodloužené úzkorozchodné drážce v areálu muzea, připraveny byly rovněž jízdy historického vlaku s parní… »

ČD Cargo nasadilo svůj první duální VectronČD Cargo nasadilo svůj první duální Vectron

15.5.2024 - Park hnacích vozidel naší dceřiné společnosti ČD Cargo posílila na začátku dubna lokomotiva s číslem 248.082. Jedná se o Vectron Dual Mode od výrobce vozidel Siemens, tedy o lokomotivu stejného typu, jakou ČD Cargo testovalo ve… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika