Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Havlíčkobrodské nádraží čeká další rekonstrukce

Havlíčkobrodské nádraží čeká další rekonstrukce

21.2.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Významný železniční uzel v Havlíčkově Brodě v Kraji Vysočina čeká letos další fáze modernizace. Ke druhému a třetímu nástupišti, která prošla modernizací již před dvěma lety, přibude letos ještě zanedbaný čtvrtý peron, který by měli stavbaři začít opravovat v průběhu srpna.

Havlíčkobrodské nádraží čeká další rekonstrukce

Před samotnou modernizací čtvrtého nástupiště započne v březnu několikaměsíční výluka druhé traťové koleje mezi Havlíčkovým Brodem a Okrouhlicí z důvodu její rekonstrukce – první kolej byla modernizována již v minulém roce. Práce jsou naplánovány kontinuálně tak, aby byl stále k dispozici dostatečný počet nástupištních hran. Aby byl železniční provoz co nejméně narušen, plánuje manažer infrastruktury zrevitalizovat první nástupiště až na jaře příštího roku. Ve výhledu je navíc kompletní modernizace pátého peronu s přilehlým kolejištěm, a s ní i prodloužení stávajícího podchodového tubusu na nově vzniklé nástupiště se dvěma nástupištními hranami.


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 4.38

Další články této rubriky

Hala českobudějovického nádraží se otevře na přelomu rokuHala českobudějovického nádraží se otevře na přelomu roku

30.9.2022 - Příjezdová hala českobudějovického vlakového nádraží, která je kvůli rekonstrukci uzavřená, by mohla veřejnosti začít sloužit na přelomu letošního a příštího roku. Rekonstrukce celého nádraží, která začala před dvěma… »

Zájem o půjčovny ČD Bike rosteZájem o půjčovny ČD Bike roste

27.9.2022 - Zájem o vypůjčení kol v provozovnách ČD Bike stále roste. Od začátku letošního roku do konce července si bicykl vypůjčilo už tři a půl tisíce lidí, stoupá také zájem o elektrokola nebo koloběžky. Nabídka ČD Bike se nyní s… »

ČD Cargo objednává nové lokomotivy ČD Cargo objednává nové lokomotivy

21.9.2022 - Největší český železniční nákladní dopravce ČD Cargo a společnost Siemens Mobility Česká republika podepsaly v červenci smlouvu na nákup deseti interoperabilních vícesystémových elektrických lokomotiv Siemens Vectron MS (varianta… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika