Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Handicapované převezl InterPanter

Handicapované převezl InterPanter

13.10.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Speciální vlak vypravily koncem září České dráhy z Prahy do Ostravy na předávání cen Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Mosty. V nízkopodlažním speciálu, vedeným elektrickou jednotkou InterPanter, se na akci svezli nejen cestující mířící na předávání cen v čele s Václavem Krásou, předsedou NRZP, ale i generální ředitel a předseda představenstva ČD Ivan Bednárik, náměstek generálního ředitele pro osobní dopravu Jiří Ješeta a další významní hosté.

Handicapované převezl InterPanter

Ceny Mosty uděluje NRZP v zájmu podpory aktivit přispívajících významným způsobem ke zlepšení postavení osob se zdravotním postižením a jejich participace, za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch těchto lidí. Ivan Bednárik pak předával ceny v kategorii Instituce veřejné zprávy.  


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Na obnovu vozidel půjde více penězNa obnovu vozidel půjde více peněz

27.5.2022 - Ministerstvo dopravy vyhlásilo výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021 až 2023. Ministerstvo financí nedávno schválilo a navýšilo roční rozpočet na pět milionů korun. »

Do Velimi dorazila na testování jednotka StadlerDo Velimi dorazila na testování jednotka Stadler

26.5.2022 - Do areálu Zkušebního centra VUZ ve Velimi počátkem dubna dorazila elektrická jednotka Stadler s alternativním pohonem z baterií Flirt3 BEMU2 SH. Technické řešení elektrické jednotky od švýcarského výrobce Stadler vychází z… »

Přímý spoj Českých drah nově zamíří až do FlensburguPřímý spoj Českých drah nově zamíří až do Flensburgu

25.5.2022 - České dráhy od 12. června rozšíří přímé vlakové spojení Praha – Hamburg až do severoněmeckého Flensburgu na německo-dánské hranici. Provoz vlaku dopravce zajišťuje ve spolupráci s Deutsche Bahn. Vlak bude jezdit denně. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika