Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Hala českobudějovického nádraží se otevře na přelomu roku

Hala českobudějovického nádraží se otevře na přelomu roku

30.9.2022

Příjezdová hala českobudějovického vlakového nádraží, která je kvůli rekonstrukci uzavřená, by mohla veřejnosti začít sloužit na přelomu letošního a příštího roku. Rekonstrukce celého nádraží, která začala před dvěma roky, by měla skončit do prosince 2023.

Hala českobudějovického nádraží se otevře na přelomu roku

Stát měla původně 689 milionů Kč. Už nyní je jasné, že částka bude minimálně 755 milionů Kč. Podle Správy železnic navýšení způsobily vícepráce, které stavbaři museli dělat kvůli degradaci velkých částí objektu. „Předpokládáme, že by se cena mohla navýšit ještě o desítky milionů korun, ale už nepůjde o stovky milionů,“ uvedl ředitel správce infrastruktury Jiří Svoboda. Po rekonstrukci objektu vznikne i nový hlavní vchod do budovy přímo z Lannovy třídy. Celá trasa z podchodů pod nástupišti přes budovu až na Lannovu třídu bude plně bezbariérová. Při opravě nádraží se zlepší provozní prostory, zmodernizují veřejně přístupná místa, vznikne i administrativně provozní zázemí pro zaměstnance Správy železnic. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začíná prodej knižních jízdních řádů IDSOKZačíná prodej knižních jízdních řádů IDSOK

6.12.2022 - Prodej knižních jízdních řádů Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (IDSOK) pro rok 2022/2023 začne 7. 12. 2022. K zakoupení je k dispozici celkem pět oblastních jízdních řádů pro Olomoucko, Prostějovsko, Přerovsko,… »

VUZ získal další kvalifikační pověření VUZ získal další kvalifikační pověření

28.11.2022 - VUZ Slovakia, 100% dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), získala další klíčové kvalifikační pověření. Jedná se o „Rozhodnutie o poverení právnickej osoby posudzovaním zhody subsystémov železničného… »

Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha

22.11.2022 - Pražské Centrální dispečerské pracoviště (CDP) Správy železnic zprovoznilo v budově na Balabence nový dispečerský sál pro obsluhu části 4. tranzitního železničního koridoru. Momentálně slouží k dálkovému ovládání provozu… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika