Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Dříteč hostila další ročník železniční konference

Dříteč hostila další ročník železniční konference

7.5.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Již pátý ročník mezinárodní železniční konference se 11. a 12. dubna uskutečnil v obci Dříteč u Pardubic. Oficiálním dopravcem byla společnost České dráhy.

Dříteč hostila další ročník železniční konference

Tématem úvodního dne konference byly výzkum a inovace, podpora českého železničního průmyslu a liberalizace železniční dopravy. V tomto bloku vystoupil také generální ředitel ČD Miroslav Kupec. Zdůraznil očekávanou silnou obnovu vozidlového parku a současně připomněl letošní složitá vyjednávání s jednotlivými kraji na zajištění regionální dopravy. „Pokud síťovost regionální dopravy tak malé země, jako je Česko, řeší čtrnáct rozdílných krajů, tak to není optimální,“ zdůraznil Kupec. Vyvrcholením prvního dne konference byl slavnostní podpis Memoranda o budoucnosti železničního průmyslu v ČR mezi Radou vlády ČR pro výzkum, vývoj a inovace a Asociací podniků českého železničního průmyslu (ACRI). Druhý den, věnovaný financování výstavby dopravní infrastruktury a pokračujícím přípravám vysokorychlostních tratí, završil podpis mezi SŽDC a francouzskou SNCF Mobilités o tvorbě technických standardů pro projektování VRT v České republice a o spolupráci na přípravě výstavby vysokorychlostních tratí. 


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 4.5

Další články této rubriky

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehoděČeské dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023 - České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad… »

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika