Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Do Vlašimi se vydal vlak v čele s Ušatou

Do Vlašimi se vydal vlak v čele s Ušatou

11.9.2017 – autor: PETR SLONEK

Malé i velké fanoušky železniční historie potěšil poslední prázdninový nostalgický vlak do Posázaví v čele s parní lokomotivou přezdívanou Ušatá. České dráhy jej vypravily v sobotu 26. srpna a souprava, v níž byly zařazeny vozy 3. třídy s dřevěnými lavicemi ze 40. let minulého století, vyrazila z Prahy-Braníka po legendární trati Posázavského pacifiku přes Davli, Jílové u Prahy, Čerčany a Benešov do Vlašimi.

Do Vlašimi se vydal vlak v čele s Ušatou

Kromě překrásného okolí železniční trati vybudované v kaňonu řeky Sázavy s několika tunely a kamennými viadukty mohli cestující z parního vlaku navštívit mnoho kulturních akcí a památek v Posázaví. V Jílovém u Prahy si například prohlédli regionální muzeum těžby zlata se středověkými zlatými štolami, v Týnci nad Sázavou mohli navštívit Týnecký hrad či nedalekou zříceninu hradu Zbořený Kostelec. V Benešově absolvovali prohlídku pivovaru Ferdinand nebo se svezli okružní jízdou ekovláčkem z nádraží až na Konopiště. Přístupné bylo rovněž Vojensko-historické muzeum v Lešanech nebo zámek Jemniště v Postupicích.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a BerlínemČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

10.4.2024 - České dráhy společně s německým dopravcem Deutsche Bahn rozšíří na letní sezonu provoz vlaků mezi Prahou a Berlínem. Pro cestu mezi oběma metropolemi cestujícím nabídnou od 10. června až do 15. září 2024 každý den dodatečný… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika