Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Do Vlašimi se vydal vlak v čele s Ušatou

Do Vlašimi se vydal vlak v čele s Ušatou

11.9.2017 – autor: PETR SLONEK

Malé i velké fanoušky železniční historie potěšil poslední prázdninový nostalgický vlak do Posázaví v čele s parní lokomotivou přezdívanou Ušatá. České dráhy jej vypravily v sobotu 26. srpna a souprava, v níž byly zařazeny vozy 3. třídy s dřevěnými lavicemi ze 40. let minulého století, vyrazila z Prahy-Braníka po legendární trati Posázavského pacifiku přes Davli, Jílové u Prahy, Čerčany a Benešov do Vlašimi.

Do Vlašimi se vydal vlak v čele s Ušatou

Kromě překrásného okolí železniční trati vybudované v kaňonu řeky Sázavy s několika tunely a kamennými viadukty mohli cestující z parního vlaku navštívit mnoho kulturních akcí a památek v Posázaví. V Jílovém u Prahy si například prohlédli regionální muzeum těžby zlata se středověkými zlatými štolami, v Týnci nad Sázavou mohli navštívit Týnecký hrad či nedalekou zříceninu hradu Zbořený Kostelec. V Benešově absolvovali prohlídku pivovaru Ferdinand nebo se svezli okružní jízdou ekovláčkem z nádraží až na Konopiště. Přístupné bylo rovněž Vojensko-historické muzeum v Lešanech nebo zámek Jemniště v Postupicích.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehoděČeské dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023 - České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad… »

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika