Železničář / Zpravodajství / Do provozu se vrátilo páté Pendolino
Do provozu se vrátilo páté Pendolino
6.11.2022
Do provozu se vrátilo páté Pendolino, jednotka 680.001, u které se na konci září rozlomil Kardanův hřídel a poškodila spodní část jednoho z vozů. V sobotu 22. října dopoledne jednotka uskutečnila zkušební jízdu z depa v Michli do Libně a zpět a v noci byla poprvé vypravena na spoji SC Pendolino 519 z Prahy do Bohumína.

Oprava se uskutečnila v kratším čase, než byl původní předpoklad. Bylo nutné vyměnit nejen rozlomený kardan, ale opravit také poškozené části na spodku vozu. Obnovou tak prošlo například zařízení pro aktivní boční vypružení (součást naklápěcího systému) nebo boxy s bateriemi. Obnovit se musela i poškozená kabeláž a vzduchové potrubí. Z preventivních důvodů byl vyměněn trakční motor a celá hnaná náprava. V současnosti ČD disponují znovu pěti provozními jednotkami Pendolino. Šestá prochází plánovanou obnovou vyššího stupně a jeden vlak je odstavený po nehodě v Bohumíně. Díky tomu jezdí na plánovaných spojích znovu jednotky Pendolino.
Další články této rubriky
Muzejní Brejlovec pomáhal s likvidací následků nehody
10.4.2025 - Legendární motorová lokomotiva T 478.3001 ze sbírky historických vozidel Českých drah pomáhala s likvidací následků nehody, která se stala na konci února nedaleko Hustopečí nad Bečvou. Při mimořádné události vykolejil nákladní… »
Bateriové RegioPantery ČD přilákaly další cestující
6.4.2025 - Čtyři bateriové jednotky RegioPanter najely v Moravskoslezském kraji už 170 tisíc kilometrů. V provozu jsou od poloviny prosince 2024 na trati z Ostravy přes Studénku a Štramberk do Veřovic. Nasazení vlaků s tímto alternativním pohonem… »
Půjčovny jízdní kol ČD Bike od letoška fungují celoročně
5.4.2025 - Půjčovny jízdních kol, které České dráhy provozují pod značkou ČD Bike, nabízejí služby od letoška nově celoročně. Provozovny fungují na nádražích ve větších městech nebo turisticky atraktivních lokalitách. Zákazníci… »