Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Do Polska pohodlně vlaky Českých drah

Do Polska pohodlně vlaky Českých drah

11.6.2024

Podle statistik je Polsko jednou z nejvíce navštěvovaných zemí v Evropě. A těší se zájmu i u českých turistů, jejichž počty rekordně rostou i letos. Polsko nabízí kromě příznivé cenové hladiny i vysokou úroveň služeb, možnosti zábavy a kulturního vyžití. Tomuto trendu jdou České dráhy vstříc kampaní Polsko je IN, která má upozornit právě na největší turistické taháky od historických památek přes přírodní krásy až po Baltské moře.

Do Polska pohodlně vlaky Českých drah

A právě vlak je pro poznání Polska ideální. Kampaň nasazená od 15. května v printu, OOH a online má za cíl zvýšit povědomí o cestování vlakem do země našich severních sousedů. V první fázi se zaměřuje na obecnou prezentaci Polska jako trendy destinace. V druhé fázi se chystá nová linka Praha – Vratislav – Gdaňsk – Gdyně, která umožní ještě pohodlnější cestování do Slezska, západní části Polska a dál až k moři. České dráhy v kooperaci s PKP Intercity vypravují přímé denní spoje EuroCity z Prahy přes Pardubice a Olomouc a na druhé lince z jižní Moravy do Krakova, Varšavy, Gdaňska nebo Přemyšlu. Denně míří do Polska až 14 přímých dálkových spojů, které jezdí přes Ostravu. Doba jízdy z Prahy do Krakova je zhruba 6 hodin a do Varšavy zhruba 8,5 hodiny. Z Ostravy do Gdaňsku jede vlak EuroCity Sobieski přibližně 8,5 hodiny. Pro cestu z Prahy do Krakova a Varšavy je možné využít také komfortní lůžkové vozy. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

ČD spustily novou kampaň na ekologické cestování vlakemČD spustily novou kampaň na ekologické cestování vlakem

9.6.2024 - Víte, jak ušetřit 44,68 kg CO2? Stačí si pro cestu mezi Prahou a Ostravou vybrat vlak místo automobilu. Právě na zdůraznění ekologického aspektu cestování vlakem se zaměřila nová marketingová kampaň Českých drah, se kterou se od… »

Popradský Papagáj byl hlavním tahounem jízd kolem České LípyPopradský Papagáj byl hlavním tahounem jízd kolem České Lípy

8.6.2024 - Česká Lípa hostila první květnovou sobotu za mimořádného zájmu návštěvníků sraz historických vozidel v tamějším depu. Největší hvězda na něj dorazila dokonce až ze slovenského Popradu. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika